• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Превод во видео

  • Ја почнал/а темата
  • #1

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Имам едно кратко видео, и сега ми треба да ставам превод во него, преку кој програм може... бтњ пробав со Movie Maker но слабо..

?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Интегрирано во видеото ми треба, знам јас да се снајдам со .srt .sub, не сум до толку... :))
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Pa ova ti e uste poprosto:)
Mozes so Adobe Premiere ili eventualno so Adobe After Effects.
So bilo koe od ovie mnogu lesno ke go napravis.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Ех сега, за едно мало клипче да вадам програм од минимум 700мб. Проблемот го решив со едно многу просто програмче, се вика AviAddXSubs, еве линк: http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php

Темата може да се затвори.
 

Hakerstain

Intern
11 декември 2008
33
0
OK jaz znam da gi pisuvam RACNO vo Notepad kako *.srt ama treba da pazis od koga do koga da odi tekstot taka da toa e navistina sporo i macno, ima li nekoj program koj moze da pravi *.srt prevodi bez tolku da se macam?:ermm:
 

prijatel-MKD

Intern
7 мај 2009
126
34
Лудо е да се помисли дали постои праграма за раборење со преводи на ова време. Subtitle Workshop е името на еден уругвајски софтвер.
Посети го :skuter: форумот за македонски преводи на www.mkd-titlovi.niceboard.com форумот за ех-ју преводи на www.divx-titlovi.com и ќе најдеш многу повеќе за се околу преводи, па дури и комплетни упатства на македонски
 

prijatel-MKD

Intern
7 мај 2009
126
34
да точно, глупав софт. ќе биде направено за кратко време.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,981
Мислења
854,148
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно