• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Превод на phpBB2

  • Ја почнал/а темата
  • #1

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Еве ви македонски превод на phpBB2 бидејки е малце шекнат и не добро преведен јас го допреведов и променив неколку грешки (ги исправив) и мислам дека сега е ОК бидејки беше целиот полн со грешки. Ако најдете нешто кажете ке допреведам. Мислам дека ова е погодно за некои кој користат phpBB2 бидејки никаде неможев да најдам аслен јазик си реков зошто да не преведам.

Погледнете го атачментот lang_macedonian.zip
:bye1:
 

angjeleski

Intern
23 април 2007
202
11
Nema za phpBB3 ?? :lut2:

Има ли некоја најава дека ќе биде за брзо или да си инсталирам phpBB2 се од почеток? :muahaha:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Пробај со Translator Tool (Easy Translation Management):

To use this tool, copy-paste the text from your browser into a file called translate.php and put this into the root directory of your phpBB installation.

Edit the file with an editor of choise to set the configuration options (e.g. to and from languages and lang_main, lang_admin)

Note: This translation tool does currently NOT support the translation of the FAQ.
Не знам дали ќе ти заврши работа ама сепак пробај.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Ќе го качиш преку FTP сервер во фолдерот Languages и потоа од администрациониот панел->конфигурација ќе избереш македонски јазик.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Види дали и кај тебе во профилот е избран македонскиот јазик.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,168
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно