• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Превод на македонски за phpbb 2

  • Ја почнал/а темата
  • #1

The JordaN

Intern
26 март 2008
13
0
Барам ..:: Превод на македонски за phpbb 2 ::.. форум, но да биде целосно преведен, што е можно подобар :D Однапред Благодарам :bye1:
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Македонски превод за phpbb2 можеш да најдеш на официјалниот сајт на пхпбб, но има многу грешки во преводот и некои недопреведени работи.
 

Глиша

Intern
29 март 2008
9
0
И јас сакам да го добијам. Може да го закачиш тука или на rapidshare?

Иако најубаво е да го пратиш на phpbb директно.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
немам време да го пратам на phpbb форумот сеа
прати ми пм да не заборавам кога ке дојдам дома ке ти го пратам

или пак купе ако сака да ти го даде

позз
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно