1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Преведени книги

Дискусија во форумот 'ИТ книги и списанија' започната од hebocig, 29 Септември 2012.

 1. hebocig

  hebocig
  Gaining Experience

  653
  139
  7 Јануари 2010
  Машко
  Има линк негде да видам листа на преведени книги од владава што беше проектот? Или било како да најдам некоја книга на македонски за php&mysql ?
   
 2. petre.dimov

  petre.dimov
  Gaining Experience

  918
  234
  27 ноември 2008
  Машко
  Software developer
  Тие книги ги има само во библиотеките.
   
 3. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,631
  1,411
  27 Јануари 2011
  Машко
  Подобро седни и почни да учиш англиски. Стручна литература има колку сакаш на англиски.
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,518
  25,593
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  + Стручна литеретаура баш од онаа сфера која ти бараш се учи на англиски.
  Променлива никогаш немо да биде исто што и variable
   
Слични теми
 1. Alexandar
  Одговори:
  61
  Прегледи:
  21,089
 2. Blagojce
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  3,584
 3. krist
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  991
 4. IntelAmd
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,164
 5. IntelAmd
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,243
Вчитување...

Сподели

Вчитување...