Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Превара Scam

Паланчански

Gaining Experience
18 август 2019
606
448
Има и антиспам систем, мислам дека ова е доволно одколку да блокираш броеви само да примаш од именик.
Сакам да го користам и против досадни бадјавенџии. Синоќа во 23 часот ми ѕвони некој непознат, сакал да побара стручна помош од мене. Го добил од некаде мојот број. Ниту го знам, ниту го познавам. А не е само тој. Се рашири мојот број, често се случува да ми се јавуваат непознати.

Сакам телефонот да го користам само за одреден круг на пријатели и познаници.
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.482
5.727
Сакам да го користам и против досадни бадјавенџии. Синоќа во 23 часот ми ѕвони некој непознат, сакал да побара стручна помош од мене. Го добил од некаде мојот број. Ниту го знам, ниту го познавам. А не е само тој. Се рашири мојот број, често се случува да ми се јавуваат непознати.

Сакам телефонот да го користам само за одреден круг на пријатели и познаници.
Кажи му дека наплаќаш и кажи си цифра. И дека работно време ти е до 17ч. И тоа ќе се расчуе одма
 

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.400
1.685
orgrimar
има подобра апликација и за нијанса поевтина ја користам 2-3 год , додека беше на попуст беше 7-8$ вреди за секој долар, редовна околу 10 годишно е 1713101412689.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.772
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно