Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Превара Scam

Маша

Unstoppable
24 април 2007
946
2.537

Ts011

On your way to fame
31 март 2020
954
545

acekorg

Gaining Experience
5 октомври 2010
300
472
Браво за Google Messages, ја препозна пораката и ја префрли во Спам, очигледно функционира тоа Spam Protection.
Апплето не ја препозна ете... ама затоа јас како остроумен корисник на јаболко ја препознав :geek:
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.318
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
добро бре (еве и мене ми стигнало во Спам)
нема ли некој од Пошта да реагира тамју пошто сепак нивна институција е преставена на овој Scam
а да не зборам тоа дека некој се обидува преку дигинитетот(па и идентитетот) на Пошта да собере што е можно поголем број на CCNo.

Не знаат најверојанто дека не е во таа фаза на развој нашата Македонска Пошта да бара online наплаќања...
 

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
249
805
www.IT.mk

Маша

Unstoppable
24 април 2007
946
2.537
Од каде го наоѓа телефонскиот број скамерот и од кај знае дека имаш порачано нешто ?
Нема институција што не ја хакираа последниве години, ти па од каде им е бројот се прашуваш :) Инаку не знае дека имаш порачано, него ако пројде пројде. Еве јас ама баш ништо немам порачано, а ми стигна СМС-от пред некој ден.
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
445
828
херцажа
Нема институција што не ја хакираа последниве години, ти па од каде им е бројот се прашуваш :) Инаку не знае дека имаш порачано, него ако пројде пројде. Еве јас ама баш ништо немам порачано, а ми стигна СМС-от пред некој ден.

Добро е штом е така, пошто порачав нешто баш пред некој ден и денес ми стигна поракава, па мислев да не имаат пристап до податоците за нарачката, мада не би ме изненадило и тоа да беше случајот.
 

krema

Epic
24 јуни 2009
14.909
14.676
youtu.be
СМС има стигнато и кај лица кој што немат никаква допирна точка со онлајн нарачки. Денес и кај мене стигна СМС. :cool:
 

Chiller

Gaining Experience
8 март 2012
895
481
Скопје Аеродром
И кај мене стигна, најверојатно е дека бројот го имаат од uslugi.gov.mk а се иде преку ова и ујп, матичен лекар и се останато поврзано со индивидуа.
 

dreamson

On your way to fame
8 ноември 2009
295
579
Денеска и кај мене дојде смс, но одма телефонот препозна дека е скам, и ја прати во карантин како спам порака и ја блокира.
 

JonnyDark

Gaining Experience
10 јуни 2022
517
359
Додека има овци што веруват во ова ќе има и волна. Очигледно само кај мене ништо не е стигнато. :ROFLMAO:
Мислењето е автоматски споено:

СМС има стигнато и кај лица кој што немат никаква допирна точка со онлајн нарачки. Денес и кај мене стигна СМС. :cool:
Што дека немале допирна точка со онлајн нарачка? Па македончето е радознално, стигнало му порака дека има нарачка ако нема ништо порачано копка го од радозналонст ќе провере да виде кој му праќа нарачка ќе пише кредитна картичка....
 
Последна промена:

Corsair

Intern
7 мај 2015
44
31
Надвор од мкд ги користат и вашите фотографии, име , презиме и датата на раѓање за правење лажни пасоши и лични карти а вие тука се чудете од кај му е вашиот тел број.
Тие нашите а ние нивните :love:
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2.440
3.508
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G Pro X Superlight white / Logitech G502 RGB / Deskpad Corsair MM350 PRO XL
Keyboard
ROG STRIX SCOPE NX TKL Moonlight white
Audio
Logitech Z625 2.1 THX Speaker / Logitech G335 White
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 11 x64

damil

Practice makes perfect
2 јануари 2015
1.062
1.348
Кај мене се утепаа од ѕвонење од Аргентина, Свазиленд, Италија....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.285
Мислења
977.825
Членови
35.577
Најнов член
OLIVER STANKOVSKI
На врв Дно