Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Преуредувње на програмите (каналите) во листата на канали на ТВ

mobfors

Intern
23 јули 2009
105
41
Zdravo, imam televizor model Favorit 43DN4JM2T2S2A ANDROID (11), na koj nacin mozi da se preraspredelat kanalite vo listata kanali (programi)?
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.390
6.554
Кој оператор? Инаку влези во менито и мора да имаш некаде листа/менаџмент на канали.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mobfors

Intern
23 јули 2009
105
41
Кој оператор? Инаку влези во менито и мора да имаш некаде листа/менаџмент на канали.


Sent from my iPhone usin

Операторот е кабелнет, локален, на другиот телевизор постои таква опција за преместување на каналите/програмите, на овај модел неможам никаде да видам таква опција, ни во листа на програми, ни во фаворитес.. незнам дали при автоматско пребарување има таквопција.. Досега не сум видел тв без ваква опција..
 
18 септември 2020
454
346
Македонија
Операторот е кабелнет, локален, на другиот телевизор постои таква опција за преместување на каналите/програмите, на овај модел неможам никаде да видам таква опција, ни во листа на програми, ни во фаворитес.. незнам дали при автоматско пребарување има таквопција.. Досега не сум видел тв без ваква опција..
List - pa znakceto sto e so drugi tri crti i na nego ke pritisnis, pa posle izberuvas promena na rasporedot na kanali i posle premestuvas so OK, ova go pisuvam sto go pravev jas na Philips televizor, imas kaj dalicinskoto kopce sigurno za options kaj sto mozis da si pobaras ili help nesto.
 

mobfors

Intern
23 јули 2009
105
41
List - pa znakceto sto e so drugi tri crti i na nego ke pritisnis, pa posle izberuvas promena na rasporedot na kanali i posle premestuvas so OK, ova go pisuvam sto go pravev jas na Philips televizor, imas kaj dalicinskoto kopce sigurno za options kaj sto mozis da si pobaras ili help nesto.
здраво, фала за помошта, го пробав тоа ама на овај телевизор на знакчето со 3 црти или опции во изборот има само опции фаворит листа, бришење на програмата и скип, нема опција за преместувње и колку што пребарав низ цело мени неможам да најдам таква опција, досега на сите тв што ги имав дури и на постарите цтр имаше таква опција за преместување.. пробав со апдејт на софтвер евентуално ама јавува дека е најнов апдејт, макар што тоа е за андроидот апдејт..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.496
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно