1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Претворете го мобилниот во веб камера

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од SuperMiki, 12 Август 2008.

 1. SuperMiki

  SuperMiki
  Intern

  90
  0
  12 Август 2008
  Na sajtot ke go sibnete .jar fajlot ili .sis/.sisx ne mi teknuva sega.
  I imate programa .exe za Windosot.
  Povrzuvanje e preku USB ili Bluetooth.
  Download : http://www.warelex.com/products/webcam/
   
 2. stefan007

  stefan007
  Intern

  395
  2
  27 Јуни 2007
  Nokia 6600, 6620, 7610, 6630, 6670, 6260,6680, 6681, 6682, 3230, N70,
  N90, 3250, 5500, E50, E51, E65, E70, E90, N71, N73, N76, N80, N81, N82, N91,
  N92, N93, N93i, N95, N96
  Sony-Ericsson P1i, P990, M600, W950, W960, P800, P900, P910, P990, G700, G900
  Motorola Z8, Z10

  ова важи само за скапи телефони
   
 3. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  872
  854
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  ima i mobiola webcam lite
  za java2 based phones
   
 4. b45k4

  b45k4
  Intern

  56
  0
  21 Февруари 2009
  jas ima nokia 6630 znaci go instalirav mobiloa web cam na mob i softverot na pc ama koga ke probam da se povrzam preku bletooth mi kazuva deka ne mozi nekoj si port a :S ??? :chudenje:
   
 5. Aleks88

  Aleks88
  Intern

  94
  30
  27 Февруари 2009
  ja go imav programcevo na nokia n73 odlicno si rabotese samo mnogu brzo ja trosi baterijata i nekako ekranot se zagrevase. Toa so portovite treba da se setiraat, probaj so site portovi na eden ke se povrze :) pozz
   
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,024
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  мене на samsung u 700 не ми работеше
   
 7. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  676
  144
  10 Мај 2007
  wwigo (pronounced as 'vigo') stands for Webcam Wherever I Go.

  System Requirements.

  * Desktop/Laptop with Windows 2000 or Windows XP SP2
  * Bluetooth enabled with any one of these bluetooth Stack, IVT BlueSoleil Bluetooth Stack, Microsoft Bluetooth Stack, Widcomm Bluetooth Stack, Toshiba Bluetooth Stack
  * Mobile Phone : Nokia Series 60 v2.0 or v3.0 phone.
   
 8. bigmen

  bigmen
  Intern

  65
  0
  22 Јуни 2008
  dolgo ovie programcinja gi nemase po net, dolgo gi prebaruvav.

  Fala, ubava rabota mi zavrdi :D
   
 9. stevcooo

  stevcooo
  Intern

  12
  1
  9 oктомври 2008
  хмммм...Mobiola Web Cam ја имам користено претходно како веб кам на Nokia E65...но го загубиф кракот :(....префектно работеше на старионт месенџер но на новиот правеше некои проблеми и не сакаше да се вклучи воопшто :(....и убаво е кога некој постира некоја апликација нека се потруди да најде и крак за неа и заедно нека ги аплоадира :)...позз
   
 10. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  162
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  @stevcooo
  druze toa na warez tuka e zabraneto
   
 11. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  No cracks please. :bigboss:
   
 12. vrbjan4e

  vrbjan4e
  Intern

  29
  0
  8 Септември 2009
  dali raboti na nokia 3120 clasik:):chudenje:
   
 13. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
  знам дека е стара темава, ама глеам имат пишано. Да не знај некој дали фаќа на SE W910i????
   
 14. /BRAINIAC\

  /BRAINIAC\
  Баниран/a

  447
  7
  12 Август 2009
  За најновите телефони треба да има апдејт на програмата. Јас пробав на k610 (Пред 2 години) и на C510 не фаќа.
   
 15. vrbjan4e

  vrbjan4e
  Intern

  29
  0
  8 Септември 2009
  а за нокиа 3120 класик фаќа или не ???:zbunet3::zbunet3::zbunet3:
   
 16. Software

  Software
  Gaining Experience

  505
  245
  15 Август 2007
  Машко
  не не
   
 17. vrbjan4e

  vrbjan4e
  Intern

  29
  0
  8 Септември 2009
  ok tnx:ermm::ermm:
   
 18. profa

  profa
  Intern

  12
  0
  28 Февруари 2010
  a da si kupite po edna web kamera od 300den i sigurno ke funkcionira
   
 19. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Гледаја датата на темата,ова е мн. стара тема.Не е од корист твоето мислење.
   

Сподели

Вчитување...