• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Претставништво на Тошиба во МКД?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Ne znam dali ova e soodvetnoto mesto za ovaa tema ali sepak se raboti za hardverski problem na eden laptop za koj imam postirano porano vo forumo.

Zeman e od Amerika i sega poso nemoze da se naprave, a e pod garancija nadevam se dali ke moze da se prate nazad ili da se priznae garancijata tuka zatoa me interesira:
Znae li nekoj dali ima pretstavnistvo na Toshiba za Makedonija nekade u Skopje i da dade poveke info za istoto da moze da se iskontaktira.Nemoze da najdam na interenec neso pokonkretno.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
На интернет нема да најдеш сигурно пробај јави се на информации и барај претставништво во Скопје.Бидејќи се продаваат производи од овој бренд а и цели конфигурации тогаш би требало да има и сервис
 

jpetrov

Intern
19 мај 2007
136
0
Ако не можеш да завршиш работа во СКП, најблизок овластен сервис има во Солун.
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Сега дознав и Сенсо дека ги поправа Тошибите. Таа фирма што ти ја дадов поправа само ноутбуци што се купени од кај нив.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,586
Мислења
824,066
Членови
28,083
Најнов член
Busavata
На врв Дно