• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Prerabotka na video materijal

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ace1979

Intern
21 декември 2007
10
0
Sakam da najdam nekoj tutorial ili slicno za prerabotka i re-kompresiranje na video materijali, na primer od avi vo mpg i slicno. ako ima nekoj nesto na makedonski neka prati !!!
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Ако ти треба некој софтвер за тоа ти го препорачувам Xilisoft одличен софтвер за обработка на видео материјал во било кој формат.
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
има доста квалитетни програми за таа намена...
Virtual Dub e еден од нив и е комплетно бесплатен сеуште за чудо.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,918
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно