1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препознавање на WordPress тема

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Vampo, 3 Јули 2014.

 1. Vampo

  Vampo
  Gaining Experience

  349
  237
  24 oктомври 2010
  Машко
  Ми треба некој што може да ја препознае темава многу ми е битно. WordPress тема, најверојатно некоја landing page е или па кастм мејд по PSD.
  Фала однапред
   
 2. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,318
  967
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  На Vampo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Vampo

  Vampo
  Gaining Experience

  349
  237
  24 oктомври 2010
  Машко
  @Taurus Ти благодарам. Ова веќе го видов, и може да се промени во било која тема. Типот што ја правел страната си ставил свои контакт информации. Јас, претпоставувам дека сепак, користена е некоја премиум тема и едитирана е како да е своја (тоа барем е многу лесно). Ми треба некој со искуство што може да ја препознае според изгледот (ако воопшто постои ваква тема и не е кастм)
   
 4. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,863
  1,396
  10 Август 2010
  Машко
  Темата е едитирана од некоја постара верзија од темплејтот tdPravda.

  Можеш во хедерот да приметиш. Гледај ID.
  Код:
  <link rel="stylesheet" id="tdpravda-style-css" href="http://allearsenglish.com/wp-content/themes/allearsenglish/style.css?ver=3.9.1" type="text/css" media="all">
   
 5. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,562
  1,655
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
 6. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  535
  332
  2 Март 2010
  Машко
  Wordpress e, темата е Integrity. http://theme.co/x/
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,256
  6,366
  27 Март 2014
  Употребете ја странава ако не знаете како се вика одредена WP тема. 95% од темите ги наоѓа.
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 8. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,562
  1,655
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  И јас кога барав мислев дека е оваа ама не бев сигурен затоа што премногу прилагодувања и опции има на темава :)
  Гледам скапичко е ова Х ама најверојатно вреди за парите. Некој да ја користел или да имал некакво искуство со ова?
   
  Последна промена: 18 Август 2014
 9. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,256
  6,366
  27 Март 2014
  Пиратска ја нема по нетов?
   
 10. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,562
  1,655
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Ја има, малку постара верзија ама нема ли така да ми прават проблем? За клиент е темава, треба да му изработам сајт.
   
 11. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  535
  332
  2 Март 2010
  Машко
  Да, има 4 верзии со повеќе прилагодувања. Не сум ја користел ама разгледав шо нуди, има стварно доста опции.
   
 12. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,256
  6,366
  27 Март 2014
  Нема врска. Можеш и пиратска да ја користиш, нема да ти прави никој проблем.
   
 13. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,562
  1,655
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Мислев за лиценци, некои такви работи.
   
 14. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,256
  6,366
  27 Март 2014
  nemas gajle, na platen hosting ne pravat problemi, stavi sto sakas.
   
Слични теми
 1. NERD.
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,205
 2. stefan_v
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  734
Вчитување...

Сподели

Вчитување...