• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорака

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,222
10,168
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Не може.

Треба прво да дадеш некоја информација, ти треба историја, ти треба опрема, ти требаат принципи? Скрипта за семинарска? Што ти треба?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Dragan_J

Intern
15 јули 2020
2
0
Sorry, "nov" sum na forumov, mi trebaat bilo kakvi materijali ili skripti, knigi, del od kniga, citati, publikacii i slicno...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,651
Мислења
822,440
Членови
28,287
Најнов член
Eftim555
На врв Дно