• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорака за wireless soundbar

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Alek7

Intern
2 април 2020
23
45
Skopje
Здраво дечки,

Би сакал да ми препорачате wireless soundbar (2.1 or 5.1).
Целта ми е да го врзам на philips tv 65" 6500 series со цел да добијам добро домашно кино.
Буџетот ми е 500е.

Еве нешто што ми фаќа око, Jbl bar 5.1, меѓутоа во Нептун е 42К денари, што е над мојот буџет, па затоа би ве замолил да ми препорачате нешто слично во рамките на мојот буџет.

Link: JBL Bar 5.1 | 5.1-Channel 4K Ultra HD Soundbar with True Wireless Surround Speakers

Благодарам однапред
 

Nipsta

Intern
17 февруари 2012
50
19
Denon DHT-S316

Веке две години го користам, одличен чист и мек звук подржува DTS. Искрено за парите нема подобро.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,569
Мислења
820,654
Членови
28,226
Најнов член
Ivan G
На врв Дно