1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за wireless слушалки

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од Psycore, 28 Март 2020.

 1. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  535
  555
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  Сакам да купам wireless over-ear слушалки. Поради ситуацијава, принуден сум да купам од Скопје. Не сум многу запознаен со изборот тука и кои фирми се застапени и по кои цени. Би бил задовлен со нешто mid range бренд како JBL, Sony, Bose па може и до Sennheiser или Audio Technica.
  Би се користеле за дома и за во канцеларија со други луѓе. 95% ќе се користат за музика, 5% за гејмање, така да би било океј и ако имаат микрофон.

  Big pros:
  - Секако прво и најбитно, добар звук
  - Noise Cancelling
  - Пријатни, лесни за носење. Да не потат.

  Pros:
  - Mикрофон
  - Изработка/дизајн
  - Да не се преголеми

  Не ми е битно:
  - Battery Life


  Буџетот ми е 6-7000, па може максимално до 8000 ако има потреба. Може ли да се најде нешто според моите барања, или претерувам? :D
  До сега око ми фати само Headphones Sony WH-CH700NL Bluetooth Wireless Noise.
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,398
  2,255
  13 Јануари 2014
  Машко
  Прашај кај Амски за Sennheiser HD 4.50BTNC. Ако ти ги даде по европскава цена со попуст, 130 евра, вредат за парите. Ако ти бара 200 евра, не.

  Звукот е одличен, удобни се (јас можам да ги носам 5+ часа без вадење), active noise cancelling, релативно компактни (и се преклопуваат за носење), и дизајнот бар мене ми е убав. Единствено не сум сигурен за микрофонот, со Windows е мачка во вреќа да го погодиш да работи и не сум се замарал.

  Другарче ги зеде Sony-то што си ги линкнал погоре, и ги споредив head to head со HD 4.50BTNC. Sennheiser-от ги шијат во се, освен можда во бас (чист интензитет). Изработка, overall звук, удобност на headband-ot, се е подобро кај Sennheiser.
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  535
  555
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  Моментално истражувам и мене овие ми се фаворит. Ако ги најдам по океј цена одма би ги земал.
  Aко може контакт од Амски?

  Едит: Најдов
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,194
  3,549
  7 ноември 2014
  Машко
  Јас исто така сум во потрага, ги видов сони-то како добар бест бај во сегментот со позитивни рецензии. Те молам пиши за Sennheiser-ов ако добиеш инфо.
   
 5. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  535
  555
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  Купени Sennheiser-от по супер цена од Амски, нешто над попуст цената на европските сајтови. Први импресии ми се одлични од секој аспект.
   
  На Goran995, TylerMkD, The Geek Boy и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,398
  2,255
  13 Јануари 2014
  Машко
  Со здравје да ги користиш, убав избор.

  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  356
  566
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  @Psycore

  Како си задоволен до сега?
  Јас другиот модел, 4.40, ги гледав и го прашував Амски уште полани, ама остана на тоа...
   
 8. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  535
  555
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  Супер задоволен, немам за што да се пожалам.
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Fiasco
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,283
 2. HijackHacker
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,603
 3. NanoCell
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,147
 4. Avid
  Одговори:
  45
  Прегледи:
  3,909
 5. HoLfElDeR
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  371
Вчитување...

Сподели

Вчитување...