1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Препорака за wireless слушалки

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од Psycore, 28 Март 2020.

1. Psycore

Psycore
    On your way to fame

512
    535
    12 ноември 2013
    Automation Tester
    Сакам да купам wireless over-ear слушалки. Поради ситуацијава, принуден сум да купам од Скопје. Не сум многу запознаен со изборот тука и кои фирми се застапени и по кои цени. Би бил задовлен со нешто mid range бренд како JBL, Sony, Bose па може и до Sennheiser или Audio Technica.
    Би се користеле за дома и за во канцеларија со други луѓе. 95% ќе се користат за музика, 5% за гејмање, така да би било океј и ако имаат микрофон.

Big pros:
    - Секако прво и најбитно, добар звук
    - Noise Cancelling
    - Пријатни, лесни за носење. Да не потат.

Pros:
    - Mикрофон
    - Изработка/дизајн
    - Да не се преголеми

Не ми е битно:
    - Battery Life

Буџетот ми е 6-7000, па може максимално до 8000 ако има потреба. Може ли да се најде нешто според моите барања, или претерувам? :D
    До сега око ми фати само Headphones Sony WH-CH700NL Bluetooth Wireless Noise.

На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
  2. fuzzjaw

fuzzjaw
    Unstoppable

1,323
    2,051
    13 Јануари 2014
    Машко
    Прашај кај Амски за Sennheiser HD 4.50BTNC. Ако ти ги даде по европскава цена со попуст, 130 евра, вредат за парите. Ако ти бара 200 евра, не.

Звукот е одличен, удобни се (јас можам да ги носам 5+ часа без вадење), active noise cancelling, релативно компактни (и се преклопуваат за носење), и дизајнот бар мене ми е убав. Единствено не сум сигурен за микрофонот, со Windows е мачка во вреќа да го погодиш да работи и не сум се замарал.

Другарче ги зеде Sony-то што си ги линкнал погоре, и ги споредив head to head со HD 4.50BTNC. Sennheiser-от ги шијат во се, освен можда во бас (чист интензитет). Изработка, overall звук, удобност на headband-ot, се е подобро кај Sennheiser.

На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Psycore

Psycore
    On your way to fame

512
    535
    12 ноември 2013
    Automation Tester
    Моментално истражувам и мене овие ми се фаворит. Ако ги најдам по океј цена одма би ги земал.
    Aко може контакт од Амски?

Едит: Најдов

На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
  4. TylerMkD

TylerMkD
    Unstoppable

2,161
    3,518
    7 ноември 2014
    Машко
    Јас исто така сум во потрага, ги видов сони-то како добар бест бај во сегментот со позитивни рецензии. Те молам пиши за Sennheiser-ов ако добиеш инфо.

5. Psycore

Psycore
    On your way to fame

512
    535
    12 ноември 2013
    Automation Tester
    Купени Sennheiser-от по супер цена од Амски, нешто над попуст цената на европските сајтови. Први импресии ми се одлични од секој аспект.

На TylerMkD, The Geek Boy, architect и уште 3 други им се допаѓа ова.
  6. fuzzjaw

fuzzjaw
    Unstoppable

1,323
    2,051
    13 Јануари 2014
    Машко
    Со здравје да ги користиш, убав избор.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
  1. Fiasco