• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорака за VPN

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
281
144
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
IPVanish
hotspot sheild исто добар,ако имаш интернет дирекно во рутерот стави vpn.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
4.384
3.864
IPVanish
hotspot sheild исто добар,ако имаш интернет дирекно во рутерот стави vpn.
Абе Микица читаш ли ти. Он нема никаков интернет и со ВПН се добивало фри интернет. И ти ли не си знаел.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

Krkac

Gaining Experience
29 февруари 2008
156
174
Дали windscribe пропо гледам и ДАЗн не отвара на ниеден сервер све ме врака на МКД
Јас имав чуден проблем, кога пробував да креирам акаунт на Тидал со уклучен windscribe преку кабловскиот интернет на А1, бев автоматски блокиран.
Истото го направив повторно (дури и ист сервер одбран на windscribe) ама само преку мобилниот интернет на А1 и помина глатко.
 

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
502
390
Радовиш
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit
Здраво друштво,
Препорака за ВПН ке се користи во Швајцарија? 95% ке се користи за торенти сметување, за нетфликс и сл. не ми е многу битен. Не знам точно како се законите во Швајцарија колку е строго дали е како во Германија со казни за пиратерија и сл...
Ако има некоја промоција сега за Велигден да има и попуст нешто не би било лошо ;)
Фала
 

StefanPetrov

Gaining Experience
5 април 2016
164
323
StefanPetrov's setup  
Processor & Cooler
12700F / Arctic Liquid Freezer II 240
Motherboard
MSI PRO Z690-A DDR4
Storage
1TB Firecuda 520 SSD / 500GB Kioxia Exceria SSD / 1TB WD HDD
PSU
Asus ROG STRIX 750W
RAM
32GB G.Skill Aegis 3200 MHz
Video card
EVGA 3080 FTW3 Ultra 10GB
Case
Modecom Volcano Amirani White
Mouse
Razer Deathadder V2
Keyboard
Cooler Master MK730 Brown Switches
Monitor
LG 32" 165Hz QHD
OS
Windows 10 / Ubuntu
Јас користам VPN Unlimited и е супер. Користам акаунт од еден соработник од Англија, т.е. двата го делиме, и мислам дека има максимум 4 корисници дозволено на истиот акаунт. Немам приметено некој недостаток во однос на брзина или downtime, така да би го препорачал иако мислам дека има подобри сервиси.

П.С. Има доста сервери за одбирање, во Европа, Азија, и Јужна и Северна Америка.
 

goran_oh

Practice makes perfect
26 април 2013
1.463
1.222
Ohrid
Здраво друштво,
Препорака за ВПН ке се користи во Швајцарија? 95% ке се користи за торенти сметување, за нетфликс и сл. не ми е многу битен. Не знам точно како се законите во Швајцарија колку е строго дали е како во Германија со казни за пиратерија и сл...
Ако има некоја промоција сега за Велигден да има и попуст нешто не би било лошо ;)
Фала
Во Швајцарија е исто како во Германија ако не се лажам,јас би ти препорачал VPN по овој редослед од искуство 1. Express VPN 2. Nord VPN.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
502
390
Радовиш
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit
Сега баш во видео на YT ми излезе рекалам за SurfShark VPN и е доста поефтин од NordVPN а во споредби што гледав видеа е тука некаде со NordVPN. SurfShark имаат понуда 27месеци за 51 еур па се мислам тој да го купам.
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
595
741
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Сега баш во видео на YT ми излезе рекалам за SurfShark VPN и е доста поефтин од NordVPN а во споредби што гледав видеа е тука некаде со NordVPN. SurfShark имаат понуда 27месеци за 51 еур па се мислам тој да го купам.
Купи го и кажи како :)
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1.686
1.457
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
Windows 11
IPVanish ако сака некој да тестира може да ми пише ПМ да му пратам акаунт, да не објавувам јавно.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.013
11.662
Скопје
androgaming.com
Лол


1653857847320.png

Им сметаат забанциите бе. Аман веќе.

Рака на срце во последно време имам проблем со брзина на windscribe, поточно Frankfurt am Main
 

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
502
390
Радовиш
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit
Купи го и кажи како :)
Го користам SurfShark VPN веќе еден месец и ми е генерално ок. Единствено нешто што прави проблем е некој пат кога е линк од google search несака да го отвори дава како googleadservices.com и празна страна. Тоа особено се дешава ако е спонзориран линкот или е спонзориран линк за продизвод да го купиш од некоја страна. Истиот проблем го имам и на Андроид телефон.
Брзината е генерално ок.
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1.935
3.421
Лол


Погледнете го атачментот 113653

Им сметаат забанциите бе. Аман веќе.

Рака на срце во последно време имам проблем со брзина на windscribe, поточно Frankfurt am Main

Чим им сметет кај Windscribe, многу сакам да прочитам нивен review на TunnelBear.
 

cyberv0r

Intern
17 август 2022
1
0
Најдобар VPN на маркетов, со најдобар прајваси-полиса е Mullvad и доста евтин...
Ако имате поголем буџет исто така препорачувам ProtonVPN...
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.718
14.390
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Последна промена:

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1.686
1.457
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
Windows 11
Друштво да не има некој ExpressVPN кој има активни Македонски сервери, и сака да сподели акаунт за 1 ден (за тест). Моментално не сум во државата а ми треба македонска IP, NordVPN ме остави на цедило со тие 2 сервери кои вадат timeout нонстоп.

Било што само МК IP да е.
Тенкс!
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1.686
1.457
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
Windows 11
Да надополнам на постот над мене, се пријавија неколку членови тука. Фала им на @Cika и @DeJaVu

Ни ExpressVPN не беше од корист да се гледаат мк телевизии надвор од МК.

Преостанува IPTV.


UPDATE:

@tupacan помогна и успешно се конектиравме на webtv.a1.mk Tnaks!!! должам пиво!
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.414
Мислења
900.376
Членови
32.128
Огласи
505
Најнов член
Edin.0312
На врв Дно