Препорака за VPN

ARMac

Guru
2 октомври 2010
8,162
9,814
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Дај бе линк од понудата, ја дека сум активен про, не ми праќаат веќе вакви мејлчиња :(

Ваљда е индивидуално чекај да пробам.Јас сум активен исто ама не про, 2 локации + Роберт/Unl. data за 3 долари месечно ми врши работа.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,326
13,206
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Ваљда е индивидуално чекај да пробам.Јас сум активен исто ама не про, 2 локации + Роберт/Unl. data за 3 долари месечно ми врши работа.
Thanks, it worked!

Screenshot 2021-11-24 at 16.13.07.png

Сега може мирно да спијам наредни 4 години... и 3 дена.
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
520
656
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Добар е Windscribe за да користам Америчкиот Netfilx и Disney+ кај нас, или подобро е да се оди со Express VPN ?
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,771
3,083
Добар е Windscribe за да користам Америчкиот Netfilx и Disney+ кај нас, или подобро е да се оди со Express VPN ?

Последно кога го тестирав (пред месец дена некаде) океј беше и за US Netflix и за Disney+. За Pro планот прам муабет. Башка, поефтин е од ExpressVPN, многу.
 

ARMac

Guru
2 октомври 2010
8,162
9,814
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
За стримање незнам пошто не користам.

Што се однесува за стабилност 10+ (и брзина). На микротикот ми е наместен OpenVPN Client, локација Frankfurt, Castle. Така да цел сообраќај година дена ми иде уназад преку нив.

Имам и Vlan што не рутира преку Windscribe за локални работи, исто така имам уште неколку VLan-и плус OpenVPN сервер за директна конекција до дома од надвор (не преку Windscribe). И PPTP со Ike2 за VPN до дома што е рутиран преку Windscibe. Што практично ми е нон-стоп активен на моб. Освен кога сум дома.

Како не цркна до сега тоа RB750GL-то незнам, слава му. Озбилно.

grejana-rakija_1.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
870,302
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно