• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорака за VPN

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1,039
503
delicon.mk
ја си купив од тука ,за 2 долари а скоро го имам 1година.
Треба да се користи преку VPN или работи и во мк Дизни+? Нешто како Спотифај шо беше.
 

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
147
97
ја си купив од тука ,за 2 долари а скоро го имам 1година.
Али гледам плаќање само со биткоин и етериум, а ние што неаме тавко нешо како би земале?
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,526
1,073
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Али гледам плаќање само со биткоин и етериум, а ние што неаме тавко нешо како би земале?
ке одиш на друг со кредит картица

 

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
147
97
ке одиш на друг со кредит картица

Супер, ти благодарам многу! не можев да се снајдам на странава да пребарувам :)
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
829
508
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Пошто да не се залетаат другите, еве форумов и форумџииве да имаат некое фајде од мене... Платив ко што платив, сѐ разбира на непроверено не оставам многу информации, а и NLB имаат заштита у задње време, најдобра SMS...мање битно... Се залетав по три акаунта наивно без да проверам прво само со еден... За сите три или data breach нормално прикажуваат од сервис или сменет веќе pass... Уште порано имав понуди за вакви акаунти преку некој Skype не памтам ни од каде го најдов и не се нафатив сѐ до сега... HBO има опција преку А1 а и другите што знам, Netflix на 3-4 делење срамота е да се бара поповолно и воопшто со молење за да ти даде нов акаунт ако се заебе, па и Disney+ денешно време каде можи да гледаат 4 уреди ако купи некој со резидент CC и подели не се исплаќа да се малтретираш... Муабетот ми е... Се наоѓа сериозна група од 4ца и делат 4-5 сервиси месечно... Кошта нешто повеќе и за наши услови скромно, ама барем сите дома среќни весели и не мора да оправаш 100 ствари некој ден ко ќе те зарера... што би рекле пали вози онака поволно Македонски и не е толку лошо
 
  • Уау
Реакции: Avid

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
829
508
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Уво си пишува no refund, а за замена на pass еве се чека да се разбуди Сан Франциско...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,526
1,073
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Уво си пишува no refund, а за замена на pass еве се чека да се разбуди Сан Франциско...
Што купи не кажа и од кого?
Незнам што бараш од овие ХБО го тоа со нашето нема врска, и апликацијата на хбо го со нашата е различна

За кого кажуваш за Masteron ili Miee?

Од Miee во рок од 3 минути врака одмааа

1629144531161.png
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
829
508
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Не би се обидувал повторно, кој сака нека проба па нека се пофали или евентуално пожали...
 

lumibi

Intern
5 јуни 2008
149
30
Да не отварам нова тема и пошто е за VPN, би сакал да прашувам дали некој користи Hulu во Македонија и каков VPN користи, односно совет за истиот?

Дали вреди да се проба Hulu во споредба со Netflix или HBO? Имаат и пакет со Disney plus.
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,711
1,046
Да не отварам нова тема и пошто е за VPN, би сакал да прашувам дали некој користи Hulu во Македонија и каков VPN користи, односно совет за истиот?

Дали вреди да се проба Hulu во споредба со Netflix или HBO? Имаат и пакет со Disney plus.
Јас порано користев, но сега не сум пробал во последно време. Имаат добра понуда, посебно на 3рд парти серии,од Нетфликс. Тоа време имаа и многу Аниме серии ексклузивно. Скоро сите големи Американски телевизии ги пуштаа сериите директно на Хулу. Сега не знам како е. Доста добри постари серии како Фирефлај се наоѓаат.
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,526
1,073
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Да не отварам нова тема и пошто е за VPN, би сакал да прашувам дали некој користи Hulu во Македонија и каков VPN користи, односно совет за истиот?

Дали вреди да се проба Hulu во споредба со Netflix или HBO? Имаат и пакет со Disney plus.
Тој пакет оди посебно не е заедно на еден ацц. Хулу ти е најдобар на блек фрајдеј 2 долари месечно со реклами, и мораш преку пеј пал амерички да го врзеш со наши картици не работи
 

lumibi

Intern
5 јуни 2008
149
30
Ви благодарам за одговорите, ја немам опцијата за лајк на пост-овите за да кликнам на лајк.
 
  • Тажно
Реакции: Avid

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
858,346
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно