1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за USB 3.0 Card Reader

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Steff_Maja, 29 Март 2013.

 1. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,036
  1,643
  30 Мај 2010
  Ми треба ваша препорака за фенси Card Reader (што се вметнува во куќиште) и да има брзина на USB 3.0. Цело време го сакав NZXT, ама приметив во коментарите дека всушност читачот нема брзина на 3.0 туку само двата порта се 3.0.
  Кај нас во МК единствено што ми фаќа око е SanDisk читачот, ама е екстерен.
  Може препораки и од amazon, ebay, newegg.
   
 2. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,359
  3,049
  4 Септември 2008
  Како може портовите да се 3.0, а да ја нема таа брзина?
  Ако го приклучиш на матична со тој стандард, нормално е да го добиеш тоа. Е сега во пракса колку ќе ти биде брз стикот и која брзина ќе ја постигнеш од теоретската е сосема различна приказна.
   
 3. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  572
  322
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Da tocno,brzinata na citacot na karticki e 2.0,samo usb portovite se 3.0,ali jas mislam sosema e zadovolitelno taa brzina posto primer karticka class 10 SD bisrzinata bi trebalo da e okolku 30-35MB/s sto je solidno
   
 4. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,036
  1,643
  30 Мај 2010
  Не зборувам за USB портовите туку за читачот на мемориски. Тука го декларираат како USB 3.0 конекција, а всушност е 2.0

  Со SanDisk USB 3.0 читач копирам со 50/60 Mb/s од SanDisk CF Extreme 64GB картичка.
  Не сум сигурен дека може USB 2.0 да копира со 30/35 Mb/s
   
 5. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  572
  322
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
 6. xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
 7. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  572
  322
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Mmm cudna rabota,ali na specifikacii nema nisto upm
   
 8. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,036
  1,643
  30 Мај 2010
  Како што може да видите мн. добри малверзации прават.
  Потрагата продолжува.
   
 9. smole

  smole
  Unstoppable

  3,014
  3,416
  18 Април 2007
  Ја враќам темава од мртвите, што направи? Зема?

  И јас го меркам сандискот, пошто сегашниов сандиск почнува да се мрднува.
   
 10. -Ata-

  -Ata-
  Gaining Experience

  114
  116
  2 Декември 2010
  Таман ќе отворев нова тема, ама викам ај да пребарам дали има некој најдено брз читач на картички CF и SDHC.

  Дали некој имал искуство со овој продукт
  http://pixplus.com.mk/index.aspx?ta...tid=1629&directoryid=+299&ctrl=productdetails ?

  Бидејќи преферирам интерен/вграден читач на картички би приватил и брз/доверлив со USB 2 ...

  Што би била ваша препорака?
   
Слични теми
 1. tazeclence
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,163
 2. xenon
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,072
Вчитување...

Сподели

Вчитување...