1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Preporaka za tablet

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од ileste, 26 Декември 2014.

 1. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  Preporaka za tablet od 2000-4000 den, za mali deca neso da se zanimavaat, sto e najdobro vo ovaj cenoven rank od tableti, da nema nekoj tehnicki problemi.
  Ja kako sto vidov Tesla tabletite se ok na hartija, neso slicno na Asus Memo Pad samo poeftino.
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,009
  4,272
  28 oктомври 2008
  Пред неколку дена имаше една ваква тема, се делеа мислења за
  ASUS vs Lenovo, но и двата се 4500 денари.

  Во меѓувреме му помагав на еден колега да одбере таблет со слични побарувања како ти, и на сето инсистирање да ги скокне моменталниве попусти и да не се залета по ST, Nextbook, LDK, моја најискрена препорака е
  Тesla L7 (3.700 den)

  Таблетчето е со KitKat и 2 гига рам, и за тие пари мислам дека нема подобар во моментов икаде низ градов
  14948332145_687497503e_b.jpg
  Спецификации
   
  На goranzoran, ileste, psyside и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. shifty

  shifty
  Модератор

  1,015
  1,335
  5 Септември 2009
  На порталов ценава излистана е Цена: 3.999ден некој попуст ти дале или ?
   
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,009
  4,272
  28 oктомври 2008
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  Tesla se zede, utre ke go vidam i ke pisam dali se pogodi, funkcionira se
   
  На bokiscout му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,009
  4,272
  28 oктомври 2008
  Мислам дека си направил добар збор. Расчепкај го и сподели искуства тука, може тоа да му помогне во избор на некој друг.
  Со 2 гига рам и Интел процесор, би требало да биде мало набиено зверче... Плус PVR SGX544 графичка, (532 МHz, 12.8 GFLOPS @ 200 MHz, 8 x Shader cores...):crazy:
  Прави еден Antutu bеnchmark и лепи го тука.:)
   
 7. tomaso

  tomaso
  Practice makes perfect

  1,028
  1,541
  25 Јануари 2008
  Машко
  Сподели импресии за екранот, какви се боите и аглите за гледање и каков е на дневна светлина.И дали има сензор за светлина и лед диода за нотификации.
  Јас го продадов мемопадот ради тн панелот и горенаведените причини.
   
 8. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  Da da jaki specifikacii ima, dvo jadren Atom so HT dodusa ne e Bay Trail, da bese Bay Trail ke bese ludnici :D, ne znam potrosuvacka na baterija kako ke bide ovie se pretezno za mali laptopi procesori.
  Kako moze da proveram dali ima IPS ekran
   
 9. maci

  maci
  On your way to fame

  2,885
  648
  2 Април 2008
  споредбено со тесла,еве го истиот процесор во асус таблет ASUS Memo Pad ME70C во сет.
  разлики и во рам,екран,андроид верзија и цена.
  4 плуса кај тесла.

  го има Тесла во Нептун?

  дај пишете импресии од Тесла
   
  Последна промена: 27 Декември 2014
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 10. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,000
  2,542
  21 Јануари 2011
  Машко
  Изгледа ли еден филм со тоа батериче на 100% brightness без да го полниш?
   
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,328
  27,044
  4 Септември 2008
  100% брајтнес???

  Зошто побогу? за мене све над 30% е тотален оверкил.
   
  На igor_xxxx му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,600
  5,165
  20 Април 2007
  Машко
  Претпоставувам за да види колку време ке трае батеријата :)
   
 13. maci

  maci
  On your way to fame

  2,885
  648
  2 Април 2008
  i? ke pises nesto pomalku ako ne poveke?
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  Cekajte ne kaj e mene tabletot, kaj bliski rodnini e, nemam vreme da otidam da go vidam, od ona sto mi go kazaa za performansi e dobar, vo sekojdnevno surfajne
   
Слични теми
 1. Done
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,492
 2. Commie
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,387
 3. rouged
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  880
 4. prichina
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  970
 5. Angel
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  722
Вчитување...

Сподели

Вчитување...