1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за SSD

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Nipsta, 24 Јануари 2017.

 1. Nipsta

  Nipsta
  Intern

  50
  19
  17 Февруари 2012
  Машко
  Сакам да купам SSD се мислам помеѓу:
  Adata SP550 240GB
  Kingston kc300 240gb
  Kingston uv400 240gb
  Дали некој имал искуство со истите SSD то ке биде за macbook pro и ке биде само тој хард во него.
   
 2. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,199
  2,719
  21 Јануари 2011
  Машко
 3. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  635
  815
  25 Февруари 2016
  Машко
  Ги имам број 1 и 2 досега е се во ред. Буџет верзии така да обавезно бекап на податоци;).
   
 4. Nipsta

  Nipsta
  Intern

  50
  19
  17 Февруари 2012
  Машко
  Значи подбра опција би било за тие пари + - да се земе Samsung EVO 850 120gb
   
 5. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  635
  815
  25 Февруари 2016
  Машко
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,462
  6,566
  27 Март 2014
  850- ката немаше некои зафрканции со лош нанд?
   
 7. Nipsta

  Nipsta
  Intern

  50
  19
  17 Февруари 2012
  Машко
  Мислам дека нема да биде, mac os да биде околу 20-30гб остаток се доволно за некој филм да се симне
   
 8. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,199
  2,719
  21 Јануари 2011
  Машко
  Нешто на старо барај
   
  Последна промена: 25 Јануари 2017
 9. Nipsta

  Nipsta
  Intern

  50
  19
  17 Февруари 2012
  Машко
  Да не знае некој каде ја има 850та во сет и анхоч ги нема на лагер
   
 10. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,199
  2,719
  21 Јануари 2011
  Машко
  Ги нема у моментов само што ќе дојдат се трошат ги купуваат одма. Останатите ѓубриња ги оставаат со месеци така стојат и никој не го купува.
   
  На Harrabed и Nipsta им се допаѓа ова.
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,782
  27,476
  4 Септември 2008
  Со 3D нандот, TLC проблемот е осетно намален, не е веќе проблем како порано.
   
  На gremlin и DrMTR им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...