• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

препорака за smart watch

gego

Gaining Experience
6 декември 2009
284
300
Скопје
gego's setup  
Processor & Cooler
Core 2 Duo CPU E750 & defoult cooler
Motherboard
MSI P43
Storage
WD Caviar Green Sata II 640GB
PSU
NoName
RAM
4GB
Video card
NVIDIA GeForce GTS 250
Case
NoName
Mouse
Blaody V5
Keyboard
A4Tech X7 G800W
Monitor
Samsung SincMaster 2233BW
Создравје да го користиш. Од каде толку евтино? Дај кажи, на невестата оној женскиот и се допаѓа да и таксам еден за 8ми Март. :)
 

gego

Gaining Experience
6 декември 2009
284
300
Скопје
gego's setup  
Processor & Cooler
Core 2 Duo CPU E750 & defoult cooler
Motherboard
MSI P43
Storage
WD Caviar Green Sata II 640GB
PSU
NoName
RAM
4GB
Video card
NVIDIA GeForce GTS 250
Case
NoName
Mouse
Blaody V5
Keyboard
A4Tech X7 G800W
Monitor
Samsung SincMaster 2233BW
Благодарам! Прашав, за госпожи немет. Може ќе имет во Март.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #30

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
490
290
прашај уште еднаш. вчера кога го купував извадија едно 4-5 кутии и ги ставија во она фиоките под мобилинте кај што се изложени. е сеа може нема розева боја што и те разбирам верувај ми, исти проблеми и јас имам.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: gego

Divinemkd

Intern
4 октомври 2014
43
14
Скопје
Divinemkd's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K, Corsair H100i V2
Motherboard
ASUS Maximus Hero VIII
Storage
2 x SSD Samsung 850 evo 250 GB; 1 TB WD Caviar Blue @ 7200 rpm 64 mb cache
PSU
Cooler Master V750 80+ Gold Semi modular
RAM
2x8 GB @ 2133 MHz HyperX Black DDR4
Video card
ASUS ROG GTX 1070 8GB OC
Case
Fractal Define R5 Black Windowed
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
Cooler Master Trigger Z Cherry Brown MX
Audio
Creative Sound Blaster Z + Sennheiser HD 518
Monitor
BENQ XL2430T 144Hz 1ms
OS
Windows 10 Pro
Честито, добар избор. Само се надевам фокусот не ти е на фитнес/трчање. Малку пот и нагло кревање на срцеви отчукувања и имаш период од 10 минути каде воопшто не може да најде отчукувања. Како паметен часовник е најверојатно единствено во конкуренција со Apple Watch 4 но со многу подобра батерија. Иако изборот ти е добар, пишувам за фитнес недостатоците за ако се предомислиш, да можеш совреме да го вратиш :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #32

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
490
290
брат некња јадев холивуд бургер со 2 плескавици од урбнан бургер, вчера јадев исто бургер со некој custom плескавици а денес ми е у план да јадам од овде (разочаран сум што нема помфрит али тоа е тоа) ново е отворено па ке видиме, утре у тренд негро бургер, па види сега колку сум по фитнесот. :D
 

Divinemkd

Intern
4 октомври 2014
43
14
Скопје
Divinemkd's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K, Corsair H100i V2
Motherboard
ASUS Maximus Hero VIII
Storage
2 x SSD Samsung 850 evo 250 GB; 1 TB WD Caviar Blue @ 7200 rpm 64 mb cache
PSU
Cooler Master V750 80+ Gold Semi modular
RAM
2x8 GB @ 2133 MHz HyperX Black DDR4
Video card
ASUS ROG GTX 1070 8GB OC
Case
Fractal Define R5 Black Windowed
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
Cooler Master Trigger Z Cherry Brown MX
Audio
Creative Sound Blaster Z + Sennheiser HD 518
Monitor
BENQ XL2430T 144Hz 1ms
OS
Windows 10 Pro
Месово изгледа феноменално од Конец... одам денес... заеби фитнес :D
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,411
1,144
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #37

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
490
290
ајде идемо уште еднаш, ми треба уште еден smart watch, не толку smart ко samsung galaxy и не толку скап туку нешто до кај 50-тина евра да има гпс за следење, youtube нешто музика ово оно да се слуша, 3г и тоа од прилика. за детево е 7 години има така да да не биде бог знае што. му земав еден кинески од 12 долара ама тиња е, ни гпс му работи ни бутур, софтверот за тракинг цел кинески оди снајди се ако можеш. :) така да некој нешто ако има/знае нека препорача.
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,747
6,779
www.mikrotikmacedonia.net
@Psycore Добро изгледа. Гледам излистан е и кај гоогле Wear OS by Google Smartwatches
Јас би го набавил од официјалната продавница TicWatch and Tichome | Best Value Smartwatch and Smart Speaker за иста цена со фри шипинг, ако имаат достава до кај нас.
Гледам имаат и други модели таму.
Немаат достава во МК за жал..
 

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
689
500
Да не отварам нова тема, може ли да ми дадете некој предлог за смарт воч, нешто ефтино ми треба за дете од 7 години. Може и од Али
 
 • Ја почнал/а темата
 • #40

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
490
290
нишо ефтино брат, се е тиња, барем јас што нарачав. најбитно е пред да купиш да се осигураш дали работи со апликацијата за следење што кажуваат дека работи (верувам за тоа ти е) бидејки не работи, многу ретко кој се синхронизира. друга опција ти е да го купиш најефтиниот што го има оној оперативен на гугл (немам поима како се викаше) и преку него да го пратиш преку гугл кидс parent control или како и да беше. трета опција што јас ја направив од кога пробав се е му дадов iphone 5 имав еден стар ни камера ни бутур му работи, и преку него го гледав каде е, барем за мене на apple апликацијата за следење е светлосни години по напред од онаа на гугл. нормално, сега има 8 години, iphone не го сака бидејки нема playstore и му дадов еден стар samsung s7 edge и сега за сега сме мирни. знам ја затупев на долго и на широко ама ти кажувам како се одвиваат работите па може ке заштедиш некоја пара, и живци што е најбитно. :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #41

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
490
290
и прашај си дали апликацијата има англиска поддршка, еден ми прати саат со апликација со се супер си работеше ама само на кинески јазик. :D
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,241
1,339
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Јас го меркам овој . Само може некој да ми објасни зошто во Грција е 100 евра поевтин од тука? :)
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,250
1,311
Поевтин е во онлајн продавници, кои се најчесто лоцирани во Атина, во поголеми референтни мрежи како Плесио, Паблик и слично е 299 евра (- можен поврат на ДДВ). И тука во мобилари е нешто поевтин 14-15000 денари.
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,241
1,339
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Поевтин е во онлајн продавници, кои се најчесто лоцирани во Атина, во поголеми референтни мрежи како Плесио, Паблик и слично е 299 евра (- можен поврат на ДДВ). И тука во мобилари е нешто поевтин 14-15000 денари.
Значи ако сакам да го купам, да си го купам од Анхоч и да не ми биде криво :)
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,250
1,311
Мислам дека го имаа Мобеликс и Ледиком на страните, кога купував телефон во Мобеликс пред повеќе од месец дена имаа доста избор на смарт саати. Не знам сега како е. Ако сакаш поевтино 50-60 евра од кај нив, во спротивно Анхоч.
 

staycalm

Intern
3 декември 2013
20
6
Здраво дечки, предлог за smart watch со слична функционалност на Apple watch? Значи не ми треба само за фитнес од тие, туку со повеќе features? Благодарам :)
 

gb7457

Gaining Experience
20 март 2020
63
102
Здраво дечки, предлог за smart watch со слична функционалност на Apple watch? Значи не ми треба само за фитнес од тие, туку со повеќе features? Благодарам :)
Samsung Galaxy Watch 3 - елегантен и полн со функции, но поскап.
Samsung Galaxy Watch 46mm/Active 2 - не толку елегантни, но со доста функции.
Huawei GT2 - добра цена и премногу елегантен, но со помалце функции.
Зависно од буџетот што го планираш и што повеќе преферираш (изглед/функционалност)
 

rubik

Gaining Experience
20 јули 2018
37
57
Здраво дечки, предлог за smart watch со слична функционалност на Apple watch? Значи не ми треба само за фитнес од тие, туку со повеќе features? Благодарам :)
Huawei GT 2e, ако го порачаш од алиекспрес ќе те фати до 100 евра max. Солиден, вреди за тие пари.
 

staycalm

Intern
3 декември 2013
20
6
Фала ви за предлозите. Од овие погоре визуелно најмногу ми се допадна Huawei GT 2e.
Меѓутоа барам нешто во стил на Oppo Smart Watch. Сакав овој да го земам ама не можам да најдам глобална верзија на aliexpress со wear OS, а на ebay е многу поскап.
 

puscyfer

Gaining Experience
10 декември 2010
29
66
Некој задоволен корисник на гармин часовници, па да препорача пристојни цени (овие што ги гледам се прилично отровни)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,077
Мислења
838,000
Членови
28,988
Најнов член
simplius
На врв Дно