Препорака за слушалки до 3500ден.

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Draynor, 10 Март 2017.

 1. Draynor

  Draynor
  Intern

  49
  29
  16 Април 2016
  Машко
  Ќе се користат за гејминг и музика. Потребно е да имаат и микрофон со добар квалитет.
   
 2. Piwcho

  Piwcho
  Gaining Experience

  403
  249
  13 Јули 2015
  Машко
  Superlux
  Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
   
 3. Draynor

  Draynor
  Intern

  49
  29
  16 Април 2016
  Машко
  Модел? И од каде можат да се купат?
   
 4. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,592
  2,386
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Бидејќи сакаш комплет со микрофон, јас би ги ѕирнал овие во Анхоч: Steelseries Siberia 150. Имаат доста позитивни критики во однос на квалитетот на звукот и микрофонот, но некои се жалат дека стегале многу од страна, така да треба да ги пробаш.
   
 5. Draynor

  Draynor
  Intern

  49
  29
  16 Април 2016
  Машко
 6. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  238
  235
  10 oктомври 2011
  Машко
  Superlux се одлични за парите, ама немаат вграден микрофон. Сепак поради нивниот ценовен ранг, ќе имаш повеќе од доволно во буџетот за посебен микрофон. Бидејќи спомна дека ти се за гејминг, битен фактор може да биде и жанрот на игри за кои ќе ги користиш.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 7. psyside

  psyside
  Модератор

  24,248
  23,902
  4 Септември 2008
   
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,675
  3,292
  28 oктомври 2008
  Немој. Јас ги имав g500, и можам да ти кажам дека кабелот се заеба после година дена. Гумиран е, не може да се превитка лесно, а сепак, морав да го менувам. Како слушалки се ОК, ама не би ми биле повторен избор.
  Јас не сум по гејмањето, но тргнувајќи од искуството на моето потомство кое го држи тој ресор, попрактична комбинација се слушалки + микрофон. Сега користи JVC-HA-M55X во комбинација со обичен микрофон и е презадоволен. Superlux-от ти е добра препорака, можеш и во Артист да најдеш нешто за тие пари.
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 9. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,592
  2,386
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Тоа со виртуелниот 7.1 surround е чиста заебанција, само да знаеш. Сепак слушалките можеби се солидни, не знам. Кабелот кај овој модел како што гледам е braided @Banjifiko, веројатно тоа е подобрување или едно од подобрувањата во однос на G500.

  Но лично јас кога веќе би давал 3000 и кусур денари за слушалки не би одбрал тие да бидат од фирма како A4Tech.. Би ги земал или тие SteelSeries од погоре или комбо како што ти препорачуваат. Mое мислење.
   
  На Krkac и Banjifiko им се допаѓа ова.
 10. JovanKrstevski1

  JovanKrstevski1
  Practice makes perfect

  1,023
  1,008
  25 Март 2013
  Машко
  Да не отварам нова тема може ли да пушти некој линк од тие best buy слушалките на Superlux не знам точно кои беа. Нешто Superlux HD broj EVO. Благодарам
   
 11. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,675
  3,292
  28 oктомври 2008
  Superlux HD681EV HiFi Headset-35.79 Online Shopping| GearBest.com
   
  На JovanKrstevski1 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,887
  4,368
  20 Февруари 2011
  Машко
  Ima u Neptun nesto novo od Rampage razgledav nesto imaa Ok slusalki...
   
 13. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,235
  3,599
  26 oктомври 2012
  Машко
  Има слични модели и кај нас. Го нема баш HD681 evo, но ги има HD681. Не ја знам разликата меѓу нив, но сепак има 7-8 модела, со солидни цени. Мислам дека вреди да се погледне.
  Нека се изјасни @psyside, ги разбира повеќе. :)
  Кои вредат највеќе од оние Superlux модели кои ги има кај нас, според квалитет на звук ?
   
  На JovanKrstevski1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. psyside

  psyside
  Модератор

  24,248
  23,902
  4 Септември 2008
  EVO-то се најдобри горе доле, и 668B исто се одлични.
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Draynor

  Draynor
  Intern

  49
  29
  16 Април 2016
  Машко
  Фала за препораките. Играм доста фпс игри пр. CS GO дали би биле добри овие HD 681 бидејки не се 7.1 surround?
   
 16. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,235
  3,599
  26 oктомври 2012
  Машко
  Не се за тебе, тие се за Аудиофили on a budget.
  Еве ти 7.1 за тебе. За гејминг топ, за музика слушање не...

  Проценка - Razer Electra Headset


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   

Сподели