• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорака за сервис на графичка

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Steff_92

Gaining Experience
28 јули 2017
168
91
Куманово
Здраво,

ми треба препорака за сервис или сервисер кој што би дијагностицирал и поправил графичка Quadro M4000. (нормално доколку е исплатливо)

Дава слика, функционира, ама после одредено време (рандом) исклучува.
 

Атачменти

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
970
966
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
Samsung 970 Evo Plus NVMe + HDD 1TB WD EZEX
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
И мене исто ми треба сервис за графичка.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,815
9,242
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Епа вртете му на даниел ако се исплати обострано. Освен него K2 и оние од поранешна Де-Кока имаат риболинг машина. Сигурно и решета за повеќето процесори.
 

Nikola100

Gaining Experience
30 септември 2019
406
262
Skopje
Епа вртете му на даниел ако се исплати обострано. Освен него K2 и оние од поранешна Де-Кока имаат риболинг машина. Сигурно и решета за повеќето процесори.
Немора одма да значи дека трена рибалинг - може само некои фази од напонскиот дел да се отидени или ладни лемови на нив. Во секој случај на таква 4-8 слојна плочка многу тешко е да се интервенира.. Само топ електроничари со опрема и познавање..
 

davidandko

Intern
9 февруари 2021
9
3
Го знам malkjos од Ресен, квалитетен и скап. Пребарајте malkjos на google ќе го најдете.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,055
Мислења
861,101
Членови
29,913
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно