1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Preporaka za seriozna firma za graficki dizajn!

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од tejtmer, 21 Февруари 2019.

 1. tejtmer

  tejtmer
  Intern

  8
  1
  17 Август 2018
  Машко
  Moze li nekoj da mi preporaca seriozna firma za graficki dizajn?
   
 2. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,675
  3,054
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Ако се премислиш за индивидуалец наместо за фирма, имам еден дечко доста спремен, пиши ми ќе споделам контакт со тебе
   
 3. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  588
  1,409
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
 4. Aleksandar Nikolov

  Aleksandar Nikolov
  Intern

  5
  0
  7 Април 2019
  Машко
  Сакам да да учам графички дизајн во Македонија совети нешто ?
   
 5. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,072
  1,350
  5 oктомври 2007
  Машко
  1. Отвори си тема.
  2. Прашај точно што те интересира, а не вака општо.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На smole и Маша им се допаѓа ова.
 6. smole

  smole
  Unstoppable

  2,995
  3,385
  18 Април 2007
  Седни и учи.
   
  JasSum, Gaston, gOJDO и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,943
  12,242
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ја сакам да сум цар!
   
 8. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,072
  1,350
  5 oктомври 2007
  Машко
  Кај тебе е полесно, треба само да ја наеш Цареата ќерка

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  Krkac, JasSum и на gOJDO им се допаѓа ова.
 9. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Малерозен е он. Наместо ќерката ке најде некој стап.
   
  На JasSum и it_boy им се допаѓа ова.
 10. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,943
  12,242
  23 Јануари 2008
  Манга
  Нешто погрешно си разбрал.
   
 11. Sonic.01

  Sonic.01
  Gaining Experience

  116
  227
  5 Јули 2016
  Creative hub ти се добра опција, другарче се запиша, многу добро го спремија и плус му помогнаа да најде пракса во фирма, сега се вработи во фирмата. Рачунај само дека ќе имаш доста домашни.
   
 12. Designer

  Designer
  Intern

  2
  0
  21 oктомври 2019
  Машко
  Сакам да работам графички дизајн, креативен сум добор ми оди фотошоп, илустратор итн..А графички дизајн колку што знам има само на приватните факултети, тие ми се премногу скапи. Што би ми препорачале каде да продолжам да учам Графички Дизајн?
   
 13. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,764
  1,864
  8 Мај 2007
  Машко
  Ликовна академија е државна, а ако и тоа не ти е опција, тогаш имаш јутјуб (и торенти)
   
 14. Designer

  Designer
  Intern

  2
  0
  21 oктомври 2019
  Машко
  А на ликовната академија има ли подрачје Графички Дизајн ?
   

Сподели

Вчитување...