• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорака за сараунд

 • Ја почнал/а темата
 • #1

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Дајте некоја препорака за 5.1 сараунд што може да се приклучи на компјутер до 8000 денари, и планирам да ја земам оваа звучна картичка во комбинација со тој сараунд...
BTW, пожелно е сараундот да има сталаги за да стојат сателитите, или да може да се закачат на ѕид :p
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk

Logitech Z-5500
се ептен добри али поскапи се околу 20 000 мислам дека се

до 8000 хмм види ако најдеш нешто logitech od Z serija aли постари некаде 2300 samo ne znam каде и колку се кај нас
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Не е лош, а се мислев и за овој сараунд, можам да го најдам за 8000, меѓутоа некако висока ми е цената за таков сараунд. Ај да видиме што ќе каже некој што се разбира.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Сега го разгледував Logitech G51 и многу ми се допадна, а и цената не е превисока околу 9250 денари. Има ли некој искуство со овој сараунд?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Види во Аудио Центар во ГТЦ што има. Ја би нешто вакво...

http://www.meijer.com/catalog/product.jsp?productId=38215
Тоа ми беше у план да видам што има во Аудио Центар, на лице место да се слушне звук. Ај ќе го натерам татко ми да одиме деновиве. Во меѓувреме, ако имате некој предлог, пишете!
 
Непишано правило е да имаш звучен систем со 10х цена од звучната за навистина да ја осетиш разликата и можностите што ти ги пружа конкретната звучна картица. Значи ако планираш да зимаш Xi-Fi Extreme Gamer, спреми се да фукнеш околу 200-300 евра ан квалитетни слушалки или 700-800 евра на квалитетен саундсистем. Во спротивно, џабе си ги дал тие 5200 денари...
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
 • Ја почнал/а темата
 • #13

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
BUMP, има некој уште предлози?
 

Psychoo

Intern
1 мај 2008
374
7
Ohrid
Види во Аудио Центар во ГТЦ што има. Ја би нешто вакво...

http://www.meijer.com/catalog/product.jsp?productId=38215
386 ка Овај сараунд ти е супер Jbl ти е многу добра фирма и ценава ти е супер не е многу висока и се доста квалитетни. Сум имал искуство со jbl озвучувања и се доста солиди... јас ти го препорачувам овој но изборот е твој позз
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,763
Мислења
850,111
Членови
29,466
Најнов член
ninobass
На врв Дно