Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорака за рутер?

rtr

Intern
10 јуни 2024
6
4
Здраво,

може некој да ми препорача гигабитен рутер за домашна употреба?

да може да се закачува на ѕид (да не сметаат антените). исто би сакал да има поддршка за vpn клиент (не сервер).

буџет немам некој одреден, супер би било ако е до 50-100 евра
Мислењето е автоматски споено:

заборавив да пишам - да има барем 3 лан порти
 

acko123-4

Gaining Experience
19 декември 2021
52
50
Види го овој дали ти одговара
 

Атачменти

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    183,5 KB · Прегледи: 42

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
358
444
dashbog's setup  
Processor & Cooler
i5 6500
Motherboard
Asrock B250 Pro 4
Storage
1TB NVME + 3TB HDD
PSU
Cooler Master 650W
RAM
8GB
Video card
RX580 8GB
Case
SAMA Yuhui
Mouse
Logi M310
Keyboard
Logi K540
Audio
Logitech Z333
Monitor
Dell 27"
OS
Windows 10

Cika

Practice makes perfect
8 декември 2009
2.741
1.578
Кога више буџетот не е проблем, во зависност од тоа за каков тип на VPN ти треба, јас би идел на рутер од АСУС со VPN Fusion. Причината е поддршка за wireguard vpn, што според мене е супериорен спрема другите впн солуции.
 

rtr

Intern
10 јуни 2024
6
4
Кога више буџетот не е проблем, во зависност од тоа за каков тип на VPN ти треба, јас би идел на рутер од АСУС со VPN Fusion. Причината е поддршка за wireguard vpn, што според мене е супериорен спрема другите впн солуции.

ovoj takov e? planiram proton vpn da kupam

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.230
Мислења
976.979
Членови
35.540
Најнов член
Matej213
На врв Дно