Препорака за рутер со вифи.

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од skullmonkey, 7 Февруари 2018.

 1. TheSchumann

  TheSchumann
  Gaining Experience

  67
  85
  27 Јануари 2017
  Машко
  Луѓе ми треба рутер за дома, ама за голема дома (до кај 100 квадрари) со 2 антени (внатрешни). По препорака ги ѕирнав Xiaomi Mi WiFi Router 3 и MikroTik hAP lite.
  Може ли од кај нас да се пазари некој од овие 2 модела? (битно е да ги има на лагер) Која цена се? А ако нема, што друго би препорачале за мојава потреба? :)
   
 2. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  327
  168
  18 Март 2015
  Машко
  Моја препорака, подалеку од кинези. Паталец сум, не гаталец
   
  На TheSchumann му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DrMTR

  DrMTR
  Unbeatable

  5,607
  5,476
  27 Март 2014
  HAP Lite TC неможе да покрие голема куќа како што велиш 100 квадрати. Хап лајт е за канцеларија или евентуално помал стан. Не претерувајте !
   
  На TheSchumann му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 123456

  123456
  Gaining Experience

  251
  99
  12 Април 2013
  Машко
  јас им пишав на тринити за ценовник да ми пратат на маил, еве 4 дена абер немаат.
   
 5. DrMTR

  DrMTR
  Unbeatable

  5,607
  5,476
  27 Март 2014
  ке дочекаш..
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,397
  2,511
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Шо биде сос hAP ac²? :)
   
 7. Zippo

  Zippo
  Gaining Experience

  397
  320
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Нарачан ми е Xiaomi ќе биде тестиран на таква квадратура, плус ќе треба да фаќа и надвор 50-100 метра. Кога ќе тестирам ќе споделам искуство.
   
 8. DrMTR

  DrMTR
  Unbeatable

  5,607
  5,476
  27 Март 2014
  Јас ке имам еден на лагер за некој ден.
   
 9. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,397
  2,511
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Ако ти е за продажба пиши ми вена во порака.
   
Слични теми
 1. Ceco
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  2,491
 2. xenon
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  739
 3. vladence
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  447
 4. Sukhoi
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  507
 5. stavrov69
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,203
Вчитување...

Сподели