• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорака за размислување за Едитор software

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
763
471
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
би ги замолил Front-End developer-ите да дадат предлог
намена HTML, CSS, JavaScript,
Brackets, и NotePad++ се надвор од опција
не оти ми се покажаа ко не-сериозни,
туку друга им е намената...
основни потребни елементи се разбира
прецизна идентификација, означување со бои, модуларност, па и програмибилност...
пожелно multi-platform (Win10, MacOS)
Благодарам однапред за одвоено време...
 

pecko95

Gaining Experience
5 април 2018
174
162
Visual Studio Code.

Плугини за се има, мултиплатформ е, програмибилност (мислиш можност ти да смениш некои работи во самиот едитор?) има ако се однесува на ова, и убаво изгледа :D
 

JensenInterceptor

Gaining Experience
28 ноември 2015
577
221
Скопје
tunephp.blogspot.com
JensenInterceptor's setup  
Processor & Cooler
i5-7500 Kabylake
Motherboard
Asus Prime b250m plus
Storage
1TB HDD Western Digital
PSU
Cooler Master 500 Watt
RAM
16 GB, DDR 4, 2133 MHz, Non-ECC, DIMM, CL15
Video card
GeForce GTX 1050 2B
Case
Cooler Master Elite 343
OS
Dual boot: Ubuntu 16.04, Windows 10
Јас едно време користев Аптана Студио 3. Во срцето е Еклипс прилагоден за веб програмирање. Пошто е правен во Јава сигурно ќе работи на Мекинтош.
Aptana

Не знам дали Вижуал Студио 2019 работи на Мекинтош, но морам да го пофалам. Имаш и бесплатна верзија.
Visual Studio 2019 | Download for free
Visual Studio for Mac | Visual Studio

На крај краева и јас би го препорачал Visual Studio Code повеќе од претходниве два уредувачи.
Visual Studio Code - Code Editing. Redefined

Само ти ако знаеш што правиш ќе ти биде доволен и Ноутпад++ :p
ХТМЛ5 има доста подобрувања и тагови што не постоеа.
 
Последна промена:

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
Webstorm / Intellij Idea
 

BlueBaron

Gaining Experience
19 јануари 2016
234
201
Скопје
Тоа ти што бараш, го имаш во Atom или VS Code. Ако ни овие 2 не биваат или не ги пополнуваат твоите услови, тогаш како што напоменаа погоре JetBrains Webstorm. Нема да најдеш нешто подобро од тоа искрено.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,952
Членови
29,325
Најнов член
VirtualMechanic
На врв Дно