• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорака за Проектор(до 800 евра) наменет за филмови.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Gronk

Intern
20 март 2021
1
0
Некој да ми даде совет или сподели искуство околу избор на Проектор. Од тоа што читав BenQ HT2050A е препорачан како најдобар во категорија под 1000 евра. Бидејки проекторот ќе го купувам во Франција, а таму истиов не е достапен, барам алтернатива. Од тоа што гуглав BenQ TH685i, BenQ TH671ST/TH2150ST, Epson Home Cinema 2250 и Optoma GT1080HDR се доста спомнувани, и се мислам кој да го одберам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,440
Членови
29,742
Најнов член
MilanTrajkovski1
На врв Дно