• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорака за принтер

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,085
506
Ќе ве замолам за препорака за inkjet All-in-one принтер, со поевтини бои :)
Го гледам овој, ме интересира дали има евтини бои за него.

Се ми излгеда дека со боиве ќе испадне како да купуваш по три принтери на годишно ниво.
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1,057
1,272
Скопје

Иако не се 'ефтини' боите (4×600=2400), со истите ќе печатиш 10 пати повеќе страни отколку со горенаведениот.
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,232
4,442
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Цената по принт ти е обратнопропорционална со цената на принтерот. Што поефтин принтер, поскапо штампање.
Како што ти препорача членот, само принтер со CISS (continuous ink supply system).
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,280
1,361
Ако сакаш добар принт, со релативно евтин отпечаток препорака за мултифункционален Canon Pixma со вграден CISS


или повисока и поскапа класа

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,564
Мислења
846,623
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно