1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за принтер/копир/скенер до 100 евра

Дискусија во форумот 'Скенери и принтери' започната од TATA_MATA, 2 Март 2020.

 1. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,647
  1,904
  25 Март 2013
  Машко
  Дечки, како што е наведено во насловот ми треба препорака за принтер/копир/скенер до 100 евра. Би се печателе 50-тина страни месечно и во 95% од случаите тоа би биле црно-бели документи?

  Препорака за бренд, тип и од каде да се купи?

  Од она што го видов мислам дека некој Brother ласерски би бил добра варијанта?
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,459
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Baraj samo HP pecataci.
  Sekoja preporaka za niv vo nasoka na kvalitet i dolgotrajnost.
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,278
  6,373
  21 Јануари 2009
  hp 125a ama ovoj bese pred ped godini sega e valjda 130/131 okolu sto evra e mfp baraj anhoch
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 4. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,112
  3,779
  5 Декември 2009
  Машко
  На работа користиме Brother DCP 1512. Ефтин за оддржување, по 700/800 денари тонер и 1100 денари друм.
  Доста солиден 3во1 модел. Досега за 5 години има преку 140,000 документи испринтано.
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,647
  1,904
  25 Март 2013
  Машко
  Знам дека HP беа одлични, ама имам изгубено генерално доверба за квалитет кај нив. Тоа делумно ми се потврдува што сите производи што сум ги видел им се со година дена гаранција, ама чим ги фалите ќе ги разгледам и нив.
   
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,535
  12,784
  2 Август 2012
  Машко
  HP е зло од фирма. Најнепоштената и најпокварената фирма во цела IT индустрија со неквалитетни производи и непостоечка поддршка за нив.
  Кај им е паметот на оние што ти препорачуваат HP стварно не знам.

  Имаа една генерација на ласерски црно-бели штампачи (HP 1020 и сродните) кои навистина се магариња (и искрено нема што да се расипе на нив)
  Колор штампачи, скенери, десктоп компјутери (особено ова) ...за в канта.
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 7. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  362
  260
  13 Март 2015
  Машко
  ПОтврдувам и јас. Имав Hp А3 принтер 3 во 1. Многу маки видов.

  За лаптопи оној што го имав баш ми се погоди. Гледам и околу мене што купиле не се пожалиле.
  Али за принтери дефинитивно не.
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,647
  1,904
  25 Март 2013
  Машко
  Јас од техничари на јутјуб имам слушано дека меѓу фелата HP e акроним за Horrible Products :) Демек производите ги изложувале на ризик за да заштедат долар два
   
 9. Avid

  Avid
  Guru

  4,278
  6,373
  21 Јануари 2009
  Не знам, мене супер ме служи hp 125a 5 години. Ни хартија се заглавила, ни ништо.
  А и на работа имаме 2.
  Скенерот уште си функционира супер...
  Евентуално драјверот едно време малку зезаше, со преинсталација се среди.
   
 10. neraaa

  neraaa
  Intern

  10
  9
  17 Јануари 2014
  Машко
  Xerox Phaser 3020
  Samsung Xpress SL-M2022W
  Некој ако има да споделе искуство со овие принтери? Треба ми за минимална употреба 50-100 страни месечно, дали и толку.
   

Сподели

Вчитување...