Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорака за power bank

dbozhinoski

Intern
14 март 2023
32
10
Здраво, потребна ми е препорака за power bank, какви искуства имате? Барав ама не најдов нешто што би ме привлекло. Барам некој да е со 10 000mAh+.
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1.742
1.502
boro1's setup  
Processor & Cooler
i5-12600KF @ 5GHz
Motherboard
Gigabyte Z690 UD D4
Storage
1TB Samsung 980 Pro / 2TB Samsung 970 Evo Plus
PSU
CM V750 V2 Gold
RAM
32GB (2x16GB) Kingston Fury Renegade 3600MHz CL16
Video card
Gigabyte RTX 3080 Ti Vision - 12GB
Case
Fractal Design Meshify 2 Compact White TG
Mouse
MX Master 3 / Razer Viper Mini / Logitech G305
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Razer BlackShark V2 / Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL G2724D
OS
Windows 11 Pro 64-bit

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
1.001
1.336
Скопје
1. Anker PowerCore III Elite 26K 87W Black
2. Anker PowerCore III Sense 10000 Wireless PD Black
3. Xiaomi Mi Fast Charge 20000mAh 18W Black
4. Xiaomi Mi 10000mAh 10W/Wireless & 22.5W/Wired Fast Charging

Anker се #1 за Power Banks, Xiaomi се доста добри. Јас го имам четвртиот од листата погоре, супер си работи, брзо полни уреди и самиот power bank брзо се полни.
Што телефон користиш и дали добиваш "Fast Charging" порака? Кај мене полни прилично побрзо од стандардно полнење, но добивам само "Charging" порака на S22 Ultra.
 

dbozhinoski

Intern
14 март 2023
32
10
1. Anker PowerCore III Elite 26K 87W Black
2. Anker PowerCore III Sense 10000 Wireless PD Black
3. Xiaomi Mi Fast Charge 20000mAh 18W Black
4. Xiaomi Mi 10000mAh 10W/Wireless & 22.5W/Wired Fast Charging

Anker се #1 за Power Banks, Xiaomi се доста добри. Јас го имам четвртиот од листата погоре, супер си работи, брзо полни уреди и самиот power bank брзо се полни.
Фала ви дечки, ќе ги земам во предвид.
 

dbozhinoski

Intern
14 март 2023
32
10
Ankerot е толку поскап само поради Qi сертификацијата за wireless полнење? Гледам дека шаоми има 12 месеци гаранција, покрај тоа има 22.5W Output на wired полнење, додека anker има 18.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.998
Мислења
972.970
Членови
35.345
Огласи
2.934
Најнов член
bojan.donev
На врв Дно