Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорака за Photoshop лаптоп - Буџет варијанта

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1.170
897
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
SteelSeries Rival 600
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Како што гласи насловот. Ми треба препорака за лаптоп кој ќе се користи за photoshop. Буџетот е околу 40к денари.
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.164
2.503
Фотошоп е многу општо.
Што ќе се работи во фотошоп?
Може и 10 години стар компјутер да ти е супер, може под 32гб рам да не треба да помисилиш.
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1.170
897
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
SteelSeries Rival 600
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Фотошоп е многу општо.
Што ќе се работи во фотошоп?
Може и 10 години стар компјутер да ти е супер, може под 32гб рам да не треба да помисилиш.
Ќе го користи студент почетник за графички и веб дизајн. Затоа ставив буџет 40к. да видам што најдобро може да се земе за таа цена во МК.
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.164
2.503
Што било само да нема залемен рам. За старт 16 гб, понатаму 32.
Да не биде со осакатен процесор (у г и слични), вееојатно во тој опсег ќе се најде некој и5 или соодветно амд.
Во таа ценовна група тешко дека ќе се најде со одличен панел, ама да биде IPS.
Гаранцијата ти е пријател
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.500
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно