1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за нов лаптоп

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од smurfy, 14 Декември 2013.

 1. smurfy

  smurfy
  Intern

  34
  1
  14 Март 2011
  Здраво, не ги следам многу празничниве попусти па ако некој може да ми помогне, значи ми треба препорака за солиден лаптоп од 25000-29000 денари, по можност со i5 процесор и најмалку 4гб рам...и најбитното да не загрева премногу...

  инаку го гледав овој: http://set.com.mk/index.php?route=product/product&path=10002_10003&product_id=38316
  па може и некое мислење за овој лаптоп, дали има нешто подобро за тие пари, дали загрева премногу и слично
   
 2. Shutter

  Shutter
  Gaining Experience

  349
  120
  29 Декември 2010
  Машко
  Студент
  Јас имам истиот лаптоп со речиси истите перфоманси.
  После 10-11 месеци од купувањето, моментално температурата на јадрата во idle се движи околу 35-38 степени.
  Инаку во глобала лаптопот е ок, мене досега одлично ме служи. На почетокот имав некои проблеми со мрежната карта, но ми ја заменија со нова.
  Можеби на пазарот има подобар избор од овој лаптоп, но мислам дека нема да згрешиш ако го земеш и овој.
   
  На smurfy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,467
  4,784
  18 Септември 2013
  Машко
  Ако не е ThinkPad не би земал јас :) штом еднаш се навикнеш на тракпоинт нема назад. Така да за таа цена имаш неколку ThinkPad Edge модели кај нас... како и кај сите лаптопи цените кај нас се надуени малце ама тоа е.
   
 4. Rodrigo

  Rodrigo
  Gaining Experience

  175
  90
  18 ноември 2013
  Машко
  Добар е лаптопот.Зимај го!
   
 5. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,707
  7 oктомври 2011
  kalfa
  dell ili asus najvekje poradi garancijata, so hp dosta ke se gledame :)
   
  На smurfy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,707
  7 oктомври 2011
  kalfa
 7. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,790
  1,924
  8 Мај 2007
  Машко
  ова ти го кажува сервисер, со свој сервис, кој ќе има ќар ако почесто му доаѓаш...
  размисли добро :)


  мојот ум е ист. дел, ради 3 години гаранција. после тие 3 и така е веќе застарен и веројатно ќе сакаш да мењаш. макпетрол се поскапи ама едно време даваа 5 год гаранција на делл

  http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=3003&pid=13534
  мој предлог
   
  На smurfy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  ОВА! :)
  Земај го тој што ти го пушти @kjosmofon :)
   
 9. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  +1 Dell, Asus, Lenovo, Toshiba
  -1 MSI, Gateway, HP, Apple, Acer
   
  На alumen :) му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,175
  20 Април 2007
  Машко
  Јас земав HP ProBook...
  Изработката на куќиштето е одлична ако во предвид се земе: Алуминиумскиот капак, алуминиумскиот фрејм околу тастатурата, тастатурата...Во тој ценовен ранг мислам дека го добиваш најдоброто. Но сликата на дисплејот му е таква тиња да просто не можам да го споредувам со другиот лаптоп кој го имам, во случајот Dell Latitude.
  Разгледај ги моделите кои ги нуди ASUS, може ке најдеш нешто интересно.

  Во глобала сум задоволен од другото понудено од НР.
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 11. smurfy

  smurfy
  Intern

  34
  1
  14 Март 2011
 12. sumi

  sumi
  On your way to fame

  1,126
  740
  8 Април 2007
  Машко
  +1 Dell, Acer, Lenovo, Toshiba
  -1 MSI, HP, Apple, Asus
   

Сподели

Вчитување...