Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорака за надворешна антена за A1 TV?

paraglajder

Gaining Experience
9 јануари 2008
266
183
Наместив A1 телевизија (ваљда поранешно Boom TV) и со старата антена имам многу слаб прием, иако ја позиционирав во препорачаната насока за мојот регион.

Кабелот е нов, и добар.

Антената е "рибина коска", но многу стара, па во потрага сум да ја заменам со најдобар можен избор во МКД.

Ако може некој да ми препорача што да купам и од каде?
Дали би помогнал некаков засилувач за сигнал на пример?

Благодарам однапред!
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.820
5.788
Skopje
Наместив A1 телевизија (ваљда поранешно Boom TV) и со старата антена имам многу слаб прием, иако ја позиционирав во препорачаната насока за мојот регион.

Кабелот е нов, и добар.

Антената е "рибина коска", но многу стара, па во потрага сум да ја заменам со најдобар можен избор во МКД.

Ако може некој да ми препорача што да купам и од каде?
Дали би помогнал некаков засилувач за сигнал на пример?

Благодарам однапред!
Јас кај мајка ми ја ставив оваа:
Топ е за парите.
 

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
742
482
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-12400F
Motherboard
ASUS PRIME B660M-A D4
Storage
SAMSUNG 500GB SSD 970 EVO Plus M.2 + Western Digital 4TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston HyperX FURY™ 32GB
Video card
ASUS Dual GeForce RTX™ 3050 OC Edition 8GB
Case
Cooler Master K350
OS
Windows 11 Pro x64
На пазар ја има 600/700 денари , +доаѓа со 10метри кабел
 

Атачменти

  • download.jpeg-1.jpg
    download.jpeg-1.jpg
    6,3 KB · Прегледи: 28

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.358
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно