Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорака за монитор

odimoski

Gaining Experience
14 септември 2010
72
95
odimoski's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D & Be quiet! DARK ROCK 4
Motherboard
MSI MAG B650 TOMAHAWK WLAN
Storage
Kingston KC3000 NVMe 1TB
PSU
Corsair RM850e
RAM
Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Vengeance RGB EXPO
Video card
GIGABYTE GeForce RTX 4070 GAMING OC 12G
Case
Corsair 4000D AIRFLOW
Mouse
Modecom MC-GMX4
Keyboard
Corsair k60 Low Profile
Audio
Kingston Hyper X
Monitor
IIyama G-MasterG2740 & Asus 22"
OS
Windows 11 Pro
Здраво, заинтересиран сум за купување на нов монитор и имам избор од неколку опции (можи и предлози).

Ќе ве молам, може ли некој да ми помогне да се одлучам кој монитор да го купам.

Еве линкови до мониторите што ги разгледувам:

1. GB3467WQSU-B5
2. CU34G2X/BK
3. 34WP65C-B

Унапред сум благодарен за вашата помош
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.210
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Здраво, заинтересиран сум за купување на нов монитор и имам избор од неколку опции (можи и предлози).

Ќе ве молам, може ли некој да ми помогне да се одлучам кој монитор да го купам.

Еве линкови до мониторите што ги разгледувам:

1. GB3467WQSU-B5
2. CU34G2X/BK
3. 34WP65C-B

Унапред сум благодарен за вашата помош
Се разбира дека ЕлЏито е најквалитетен од овие.
Илијама - многу „сас„ :( Макар ривуата викаат добар е...
Аоц - може да помине - ама кога имаш избор ЛГ - тешко да е подобар избор ..
ВА монитор никад не би купил и не ги ни познавам многу - така да - подобро занемари го мојот совет :oops:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.082
Мислења
974.215
Членови
35.392
Најнов член
gegert33
На врв Дно