Препорака за монитор 32" 4K за PS4/PS5

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
726
225
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Препорачајте некој монитор конкретно за гејминг на конзола(сега за сега на PS4) понатака PS5 и ке биде користен како монитор за повремена работа на PC, но тоа ке ги исполнува условите зашто ке биде монитор со добар color gamut како и да е. Јас истражувам веќе подолго време имам некоја замисла што би сакал, но сакам да видам мислење од поискусните овде да дадат некоја идеа. Најчесто играм сингл плејер игри така да high refresh rate 144hz+ немам потреба доволен е 60hz иако сега за сега и нема ваков тип на монитори(32" 4K 144+) и да има се 2-3 модела со hdmi 2.1 за PS5 и се околу 1000евра.

Благодарам однапред.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,356
16,442
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Asus ROG Swift PG32UQX, околу 3К евра е. За 1000 евра тоа што го бараш ќе го најдеш во 2025 година.
 

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
726
225
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Asus ROG Swift PG32UQX, околу 3К евра е. За 1000 евра тоа што го бараш ќе го најдеш во 2025 година.
Овој е со mini-Led технологија, нешто што уште не е застапено кај нас и е доста надвор од буџетот со кој располагам... Фала ти сепак овој е best of the best, иначе има зa 1000 евра и во 2021 тоа е нешто што максимум би вложил доколку би земал таков монитор Amazon.com: GIGABYTE M32U 32" 144Hz 4K FreeSync Compatible Gaming Monitor, SS IPS, 3840x2160 Display, 1ms Response Time (MPRT), 1x Display Port 1.4, 2x HDMI 2.1, 3x USB 3.0, 1x USB Type C : Electronics

Кај нас би бил негде 70-75к затоа и валда не се нафаќаат да го носат.
Исто има и OLED верзија 48" AORUS FO48U 48" 4K OLED 3840x2160 120Hz 1ms GTG, 1x DisplayPort 1.4, 2x HDMI 2.1, 2x USB 3.0, KVM w/ USB Type-C, Space Audio, AMD FreeSync Premium Gaming Monitor - Newegg.com 1500 евра

но за таа цена не би се замарал со монитори ке земам 55" LG C1 TV
 
Последна промена:

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,356
16,442
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Сакаш LG 49" C1 малку користен за 900 евра?
 

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
726
225
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Темава да не прејде во препукавање не ми е намера тоа нешто мислев во рангот до 30-35k (32" 4k 60hz) да ми предложите ете некој купил да каже искуства да ми прошири хоризонт за да имам представа вака гледајки reviews само би пукна главата.
Мислењето е автоматски споено:

Сакаш LG 49" C1 малку користен за 900 евра?
Добра цена го даваш, но сега за сега барам монитор до кај 35к фала ти сепак.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,609
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно