1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за мобилен телефон до 6.000 ден. од ОНЕ!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од RFox, 12 Декември 2012.

 1. RFox

  RFox
  Intern

  380
  31
  13 Септември 2008
  Машко
  Здраво на сите, утре планирам да го продолжам договорот имам некои си 6.000 ден. бонус и сакам да земам телефон за тие пари. Иако сумата не е којзнае колкава не ни планирав да доплаќам затоа што и немам потреба од јака камера и којзнае колкав екран. Единствена работа што е пожелно да има е wi fi. Е сега за сега бидејки не сум во тек со мобилниве ќе Ве молам некоја препорака.

  П.С го гледав овој модел http://one.mk/one-mobilni/product/nokia-asha-306.html и бидејки до сега имав Nokia ми се чини солиден.
   
 2. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,006
  18 ноември 2009
 3. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  542
  352
  2 Март 2010
  Машко
  Мој совет - Искористи си го бонусот во сметки, пресметките за телефон некако не им е нај нај. Јас лани сакав да земам Xperia X8, имав 4500 бонус, ми побараа мислам 4950 денари доплата. Јас го најдов за 6000ден. од член од форумот па ми испадна телефонот 1500 денари (другите 4500 ги искористив во сметки). Или најдобро прашај таму колку би барале доплата за одреден телефон (не се ориентирај по цените од страната или каталогот, различни се за продолжување и нов договор).
   
Слични теми
 1. Dark_angelMKD
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  883
Вчитување...

Сподели

Вчитување...