1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Препорака за мобилен телефон до 6.000 ден. од ОНЕ!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од RFox, 12 Декември 2012.

1. RFox

RFox
    Intern

380
    31
    13 Септември 2008
    Машко
    Здраво на сите, утре планирам да го продолжам договорот имам некои си 6.000 ден. бонус и сакам да земам телефон за тие пари. Иако сумата не е којзнае колкава не ни планирав да доплаќам затоа што и немам потреба од јака камера и којзнае колкав екран. Единствена работа што е пожелно да има е wi fi. Е сега за сега бидејки не сум во тек со мобилниве ќе Ве молам некоја препорака.

П.С го гледав овој модел http://one.mk/one-mobilni/product/nokia-asha-306.html и бидејки до сега имав Nokia ми се чини солиден.

2. The_Man

The_Man
    Unstoppable

2,341
    2,005
    18 ноември 2009
  3. shooter

shooter
    Gaining Experience

532
    328
    2 Март 2010
    Машко
    Мој совет - Искористи си го бонусот во сметки, пресметките за телефон некако не им е нај нај. Јас лани сакав да земам Xperia X8, имав 4500 бонус, ми побараа мислам 4950 денари доплата. Јас го најдов за 6000ден. од член од форумот па ми испадна телефонот 1500 денари (другите 4500 ги искористив во сметки). Или најдобро прашај таму колку би барале доплата за одреден телефон (не се ориентирај по цените од страната или каталогот, различни се за продолжување и нов договор).

Слични теми
  1. Dark_angelMKD
    Одговори:
    5
    Прегледи:
    862
Вчитување...

Сподели

Вчитување...