1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за Microsoft Windows Server курс

Дискусија во форумот 'ИТ Сертификација' започната од kire_33, 28 ноември 2019.

 1. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  177
  84
  16 Февруари 2012
  Машко
  Здраво дали може да добијам некоја препорака за курс на Microsoft Windows Server,
  Ми треба малце по адванс знаење, па добро би било успат да си имам и сертификат за истото,
  и дали е подобро онлајн или во институција (искуства од некој?)

  Благодарам , :)
   
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,164
  8,494
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Windows Server е многу широк поим. Што поточно?

  Најдобро да си појдеш до Семос или Кенстсенс и таму да си направиш лично муабет.
   
 3. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  177
  84
  16 Февруари 2012
  Машко
  Проблем е што сум од Прилеп
  Па одржување, бекапи..
   
 4. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,360
  3,052
  4 Септември 2008
  Ова ти е официјално од Микрософт препорачано за почеток, почни од тоа.
  Windows Server Administration Fundamentals: 98-365
   
  На kire_33 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...