Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорака за маус

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
244
241
www.youtube.com
Поздрав, планирам да зимам нов маус, па добро би ми дошла некоја препорака од ваша страна.. пс.. размислувам да го земам Steelseries Sensei Ten.. доколку некој го има нека пиши искуство со маусот..
 

wolverine

Practice makes perfect
27 јуни 2012
1.241
1.429
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-13600K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard
Gigabyte Z790 GAMING X AX
Storage
2TB Samsung 980 Pro | 2x Samsung 980 PRO 500GB | 1TB MX500
PSU
NZXT C750
RAM
2x32GB G.Skill TridentZ 6400
Video card
EVGA 3070 XC3
Case
Phanteks Eclipse P600s
Mouse
Logitech G502
Keyboard
FL ESPORTS F12 - Kailh Box White Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
Немам со тој маус искуство ама јас би препорачал нормално Logi G502.
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
753
1.004
јас го имам Rival 5 од Steelseries. Солиден глушен, арџибито е неверојатно, за глувци фирмава е добитна комбинација.
 

Bezimenko00

Intern
20 јули 2020
19
16
Jas imam MSI GM20, soliden maus e za 2.5k so go zedov (pocna da se lupi po godina koristenje), slicen vo dizajn na sensei ten ti e deathadder v3 (simple, bez dodatni kopcinja) na razer, a isto dobar maus (osven G502) ti e Roccat Kone XP.
 

neraaa

Intern
17 јануари 2014
18
13
Супер маус, го користев 5-6 месеци ама го пензионирав со Logi MX Master 3. Подобро потрошени пари здравје, го има на жирафа БАШ ДЕНЕС само цената не е како што беше порано :(
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
244
241
www.youtube.com
Јас го меркам Sensei уште од 2020 пошто тогаш играв cs 1.6 и многу ми го фалеа дека бил јак глушец али тогаш беше околу 4500 ако не се лажам.. сега е намалена цена затоа ми се зима :D
 

ersersers

Intern
29 ноември 2020
11
8
Za kvalitet na proizvod bi ti preporacal Logitech G PRO Wireless ili Superlight seedno. Ako sakas nesto vo vid na Sensei a so moderen senzor i wireless definitivno e buy-worthy sledniov: Waizowl OGM Cloud so 4K polling rate za +-100$
 

stefan_mkd

On your way to fame
18 март 2015
740
565
Супер маус, го користев 5-6 месеци ама го пензионирав со Logi MX Master 3. Подобро потрошени пари здравје, го има на жирафа БАШ ДЕНЕС само цената не е како што беше порано :(
МХ Мастерите не се гејмерски мауси. Имаат и те како осетлив лаг, плус нема самиот маус меморија
 

cogscape

Gaining Experience
28 јуни 2016
52
95
cogscape's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X
Motherboard
Asus ROG Strix B450-F GAMING
Storage
SAMSUNG 500GB SSD 970 EVO Plus NVMe
PSU
Corsair HX1000
RAM
Kingston HyperX Predator 4x16GB 3200MHz DDR4 CL18
Video card
EVGA 3090 FTW3 Ultra
Case
Lian Li
Mouse
Logitech MX Master 3S
Keyboard
CoolerMaster MK730
Monitor
Dell P2421DC + Dell P2423D
OS
Windows/MacOS
МХ Мастерите не се гејмерски мауси. Имаат и те како осетлив лаг, плус нема самиот маус меморија
Не се промовирани како такви, но еве јас го користам и не забележувам задоцнување при играње FPS игри? А ергономиката би рекол дека е врв, и делува поудобно од овој Сенсеи, но не можам од прва рака да кажам за тој.
Патем го нарачав од АлиЕкспрес, ем поефтино ем не им оставам пари на жирафа.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
515
303
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Поздрав, планирам да зимам нов маус, па добро би ми дошла некоја препорака од ваша страна.. пс.. размислувам да го земам Steelseries Sensei Ten.. доколку некој го има нека пиши искуство со маусот..
Сензор PAW3395

Сензор PAW3398

Или со glorious o.
 

stefan_mkd

On your way to fame
18 март 2015
740
565
Не се промовирани како такви, но еве јас го користам и не забележувам задоцнување при играње FPS игри? А ергономиката би рекол дека е врв, и делува поудобно од овој Сенсеи, но не можам од прва рака да кажам за тој.
Патем го нарачав од АлиЕкспрес, ем поефтино ем не им оставам пари на жирафа.
При промена од мх2 до г903 и те како осеќам разлика. Но точно, ако користиш само еден маус нема да знаеш што пропушташ.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно