• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорака за маус

mdeni

Unstoppable
24 септември 2012
4,083
3,793
Случајно прочитав дека од Aliexpress имало Logitech и биле со нормална цена (како амазон рецимо). Незнам како се нарачкиве сега со каснењето, ама испаѓа дека G305 e околу 2300 денари комад. Многу пристојна и реална цена, за разлика од кај нас:
View: https://i.imgur.com/IJpuHnr.png
 
Последна промена:

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,411
29,409
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Колку е транспорт?
 

mdeni

Unstoppable
24 септември 2012
4,083
3,793
Free. Зависи од продавач до продавач, има некои и со шипинг и без. Со купоните што ти ги нуди сајтот директ 2050 денари. Страшно колку е скап кај нас.
 
Последна промена:

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,957
9,485
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Случајно прочитав дека од Aliexpress имало Logitech и биле со нормална цена (како амазон рецимо). Незнам како се нарачкиве сега со каснењето, ама испаѓа дека G305 e околу 2300 денари комад. Многу пристојна и реална цена, за разлика од кај нас:
View: https://i.imgur.com/IJpuHnr.png
Нема каснење веќе, сепак е 2 до 3 недели до тука.
 

mdeni

Unstoppable
24 септември 2012
4,083
3,793
Абе се убаво ама колку е оригинален ? Сепак станува збор за AliExpress
Баш читав ривјуа и искуства и се позитивни, се додека не е некоја очигледно прениска цена. А и барав не ни има некои такви утки. Мислам дека можеш и да си го провериш уредот некако на лоџитек. Сепак не ни има потреба зошто не наидов на лошо искуство по нетов.
 

itstheigyg

On your way to fame
21 мај 2017
551
575
Скопје
Од алиекспрес земав deathadder, првата недела беше ок, но потоа средниот клик почна да не работи секој пат, за на крај да прекине скрос. Исто од време на време маусот знаеше да се укочи на пола секунда. Отиде комплет у канта и си земав маус од тука. Тоа е мое искуство ако сакаш земи и пробај си ја среќата.
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,764
11,180
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Јас лично би купил од странство ако нештото го нема тука. Или ако станува збор за стотици евра разлика во цена.

Купувајќи во земјата го поддржувам продавачот за да продолжи да носи на лагер. Па да имам комфор при купување и во иднина. Исто да имам каде да се обратам за гаранција или совет.

Не знам за Вас, ама мене ми е најубаво чувството да си влезам во продавница, да разгледам, и за пола саат или помалку да сум дома со запакуван производ под гаранција.
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
893
774
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Video card
MSI RX570 GAMINGX 4GB
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10
Free. Зависи од продавач до продавач, има некои и со шипинг и без. Со купоните што ти ги нуди сајтот директ 2050 денари. Страшно колку е скап кај нас.
се од лоџитек е изгор кај нас. и слушалки шо се по 35 долари на амазон кај нас 5000 ги продаваат(г430/г432)

за членот погоре, фалц производ можда од нов store отворен скорешно без нарачки или без ривјуа. само на такви може да се наседне, ама затоа однапред гледаш дали има некој купувано и каков фидбек е оставен. инаку нарачувано мауси безброј. Г305/4 и те како вреди од алиекспрес да се земе.
 

champagnepepe

Gaining Experience
21 ноември 2019
101
231
Скопје
G305 + GM 8.0 Switches + AAA battery mod или PR44 за да се намали тежина.
Користам G305ка и G Pro Superlight. Презадоволен од Logitech и квалитетот кој го нудат како и секогаш.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3,034
3,433
Абе се убаво ама колку е оригинален ? Сепак станува збор за AliExpress
Оригинал се лоџитек производите, само се наменети за кинески пазар. Тоа значи амбалажата и документацијата се на кинески јазик, но производот си е тој.

Лани земав G502 Hero за околу 2400 денари. Го начекав со алиекспрес купон за некој од тие нивните празници кога даваат попусти и купони. Стигна во неотпакувана кутија, со холограмски лепенки, со сѐ што треба.
 

Miroslav Ilic

Gaining Experience
18 ноември 2012
214
68
Овде ќе прашам, за да не отварам нова тема.
Го имам овој што го купив користен пред скоро време и не ми се менува затоа што ми се свиѓа многу.
Единствено што не функционира како што треба е скролот, прескокнува и враќа назад.
Дали има некој што би се нафатил да го поправа скролот и дали се исплати?
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,985
1,464
Неготино
Овде ќе прашам, за да не отварам нова тема.
Го имам овој што го купив користен пред скоро време и не ми се менува затоа што ми се свиѓа многу.
Единствено што не функционира како што треба е скролот, прескокнува и враќа назад.
Дали има некој што би се нафатил да го поправа скролот и дали се исплати?
Го имаш отворено да видиш прашинка да не има кај скролот? Обично тоа е проблемот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,912
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно