1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за ласерски принтер

Дискусија во форумот 'Скенери и принтери' започната од drown, 18 oктомври 2007.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. drown

  drown
  Master

  1,454
  208
  8 Март 2007
  Машко
  Нинџа
  У план сум да купам ласерски принер за по дома, само што немам претстава which one :chudenje: Некој да препорача некој модел? Гледав по македонскиве фирми и, она на што налетав до сега се HP LaserJet 1018 и 1020.

  Значи ми треба принтерче за домашна употреба (највеќе за принтање текст), да е по можност економично :)) и да е со цена до 130€.

  Благодарам :tainstven:
   
 2. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Тие два што си ги видел се многу добри. Ако ти одговара цената ич немој да се мислиш.
   
 3. vojkan

  vojkan
  Intern

  404
  4
  19 Јуни 2007
  Za laseri iskljuchivo HP. I dvata modela se odlichni za domashna upotreba.
   
 4. reng

  reng
  Intern

  683
  19
  13 Август 2007
  Hp е супер, 6 години го користам и само еднаш го имам полнето кетриџот. Се утепав од печатење на него страници. Незнам какви се новите, но и тие се прилично добри, а може и подобри од старите.
   
 5. drown

  drown
  Master

  1,454
  208
  8 Март 2007
  Машко
  Нинџа
  Фала на сите, HP it is.

  :metal:
   
 6. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

  Колега, трк по било кој од двата. Сум ги пробал, за тоа што ти треба се пицикато - ~115 Е!
   
 7. bubace

  bubace
  Intern

  2
  0
  10 Јули 2007
  Hp 1018 е стварно квалитетен принтер и печати со доста добар квалитет. Јас на работа печатам не само на тенка обична хартија туку изработуваме и баркодови и ги печатиме на лепенки т.е. (специјална самолеплива хартија) и доста сме задоволни од HP 1018 со оглед на тоа што купивме уште неколку ласерски принтери на кои се лупеше испечатеното! Но доколку печатиш само на обична хартија и ти треба принтер со голема брзина, еконoмичен и ефтин би ти го препорачал HP 2015 кој има опција и за автоматско двострано печаење.
   
 8. Dare

  Dare
  Intern

  141
  2
  8 Април 2007
  фала за коментариве инаку и јас сум во план да земам ласерски принтер меѓутоа сакав епсон од анхоч, а според вашите сведоштва HP е далеку поквалитетен
   
 9. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

  За ласер HP е подобар избор - докажано.
  Макар што и EPSON напреднаа на тоа поле...но сепак...HP!
   
 10. drown

  drown
  Master

  1,454
  208
  8 Март 2007
  Машко
  Нинџа
  Овие денови ќе земам некој од двата наведени модели, qе пишам импресии :muahaha:
   
 11. drown

  drown
  Master

  1,454
  208
  8 Март 2007
  Машко
  Нинџа
  Земав денеска HP LaserЈet 1020 и сега за сега ми изгледа супер. :rolleyes:

  Фала на препораката уште еднаш. :bravo:
   
 12. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

  Ништо, повели и друг пат.
  Белки ќе дадеш вино за ова :)).
  И кажи за која цена го зема?
   
 13. drown

  drown
  Master

  1,454
  208
  8 Март 2007
  Машко
  Нинџа
  7560 ден. со вклучен ддв од 5% во АМЦ.
   
 14. D

  D
  Администратор

  3,239
  1,657
  31 Март 2007
  Значи ја наебавте сите што препорачавте ако принтерот не му е по кеф на Драун.... пазете се, чоекот има rage issues. :))

  Ај со среќа да си принташ.

  Темава ја затворам.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...