1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за лаптоп

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од ekonomist, 18 ноември 2017.

 1. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  962
  391
  17 Јуни 2008
  Ќе ве замолам за препорака за лаптоп за (млад) архитект, во ценовен ранг 30-36.000 мкд, барам веќе неколку месеци, но во овој ценовен ранг не ни знам што да барам. Ќе се користат стандардни апликации за архитекти, Autocad, Archicad... Пожелно е да биде со квалитетна изработка, моментално се користи HP 4510s и иако веќе му е осма година, уште на втората година откажаа хардови, батерии, пластики...
   
 2. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  962
  391
  17 Јуни 2008
  На nik0la_ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. nik0la_

  nik0la_
  Practice makes perfect

  700
  1,244
  5 Јануари 2012
  Ќе врши.
   
  На ekonomist му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...