1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за лаптоп до 25.000

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од Buzuki, 22 Јануари 2020.

 1. Buzuki

  Buzuki
  Intern

  127
  28
  16 Јули 2013
  Машко
  Здраво, деновиве треба да продолжам договор во телеком па сакам да земам лаптоп, имам бонус 24.000 али не ми е проблем и да доплатам нешто...
  Најповеќе ќе го користам за на интернет/јутјуб.. Али тоа не би значело да земам најобичен пошто ќе го користам најмалку во наредните 5/6 години..

  Сега гледам има и3ка 7ма генерација со амд графичка, и3 8ма генерација со интергрирана графичка, и5ка 7ма генерација...

  Изборот ми е помеѓу овие..
  Makedonski Telekom

  Makedonski Telekom

  Makedonski Telekom

  Makedonski Telekom
   
 2. Avid

  Avid
  Guru

  4,178
  6,226
  21 Јануари 2009
  Ја би го земал Леновото.
   
 3. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  125
  78
  17 oктомври 2016
  Машко
  Штета што мора да земеш од Телеком, а не од Анхоч на пример. Кога би бирал од овие би го избрал вториот или третиот. Пред 2 месеци земав Леново(третиот) од Анхоч за 17 000 ден. Гледам тука е 21 000ден.
   
 4. Buzuki

  Buzuki
  Intern

  127
  28
  16 Јули 2013
  Машко
 5. Buzuki

  Buzuki
  Intern

  127
  28
  16 Јули 2013
  Машко
  Ме интересира што како е со графичките дали Intel UHD 620 е подобро или AMD Radeon 520 ?
   
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,199
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  За што ќе ја користиш?
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Buzuki

  Buzuki
  Intern

  127
  28
  16 Јули 2013
  Машко
  Па лаптопот највеќе ќе биди за интернет/музика.. И некоја помала игра можда.. Не ми треба кизнај какви перформанси али веќе кога можи да се земи подобро, зошто да не..
   
 8. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,199
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не беше прашање тоа, грешно се изразив.

  Што ќе ти е таква графичка? Игри само нешто што не бара графичка и доста постари. И мислам дека е ионака исто брза колку и таа на интел.
   
 9. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Нема да можеш да играш ниту со двете графички. Подобро со интегрирана графичка, барем тежината од ладењето нема да ја имаш.

  Инаку јас би го земал овој.
  Makedonski Telekom
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Tobey

  Tobey
  Intern

  176
  40
  23 Април 2017
  И јас би го земал вториот делл, поради понов процесор, 8 гб рам, и ссд. Во денешно време батали хдд, разликата е небо земја
   
 11. Buzuki

  Buzuki
  Intern

  127
  28
  16 Јули 2013
  Машко
  Гледам сега и се мислам и за овој, ryzen 3 процесор....

  Makedonski Telekom
   

Сподели

Вчитување...