1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за интернет+телефон

Дискусија во форумот 'Телефонија и телеграфија' започната од RFox, 11 Февруари 2010.

 1. RFox

  RFox
  Intern

  380
  31
  13 Септември 2008
  Машко
  Можете ли да ми препорачате кој од нашиве оператори нуди интернет + телефонија за солидни цени бидејки наскоро ми истекува договорот. Сега имам Call and Surf start од МТ со 10 GB интернет и 200 минути бесплатен разговор ама плаќам по 2500 ден. сметка а интернетот ми стига само за 10 дена во месецот и нема смисла толкава сметка да се плаќа за помалку од еден месец користење.:guns3:
   
 2. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
  А зашто плаќаш толку, пакетот е 999 + ддв?

  Ако го користиш многу телефонот, земи си C&S Comfort или Comfort+.
   
 3. RFox

  RFox
  Intern

  380
  31
  13 Септември 2008
  Машко
  Па на сметката ми пишува дека имам 500 минути разговор направено затоа имам толкава сметка плус се плаќа по уште 200-300 денари за идентификација и монтажа некоја:ua:
   
 4. k.viktor

  k.viktor
  Intern

  89
  6
  19 oктомври 2009
  А не си размислил за boom понудата?Јас имам телефон + интернет 10гб + телевизија 1300 ден плакам
   
 5. RFox

  RFox
  Intern

  380
  31
  13 Септември 2008
  Машко
  Гледав на нивната веб страна нема истакнато никаков пакет за телефон и интернет:ermm:
   
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,909
  26,272
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Немаат на страната,иди во некој од салоните на one и ќе ти кажаш пакетите,ама ако трошиш многу интернет и ти треба пакет со 30ГБ ондак мислам дека им е скапа понудата мислам дека 2000ден интерент +телефон+ТВ,исто како maxTV
   
 7. kimi makedonski

  kimi makedonski
  Intern

  440
  14
  19 Август 2009
  a ovie kabelskite sto ne gi poglednes
  15 giga + besplatno kon telekabel a 0.8 den minuta kon ostanatite ili 100 minuti 80 denara+ kabelska televizija. 500 + 200+200(ako zbores 250 minuti nadvor od telekabel) +320= 1220<2500
   
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
 9. RFox

  RFox
  Intern

  380
  31
  13 Септември 2008
  Машко
  Ми останува да поминам до некој салон за Boom TV да се распрашам дали имаат нешто со неограничен интернет или докај 30-50 GB.
   
 10. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  231
  56
  15 Јули 2008
 11. vlatko175

  vlatko175
  Gaining Experience

  271
  105
  15 Јули 2008
 12. VoIP

  VoIP
  Intern

  41
  3
  7 Февруари 2010
  tie neotel dali se pri zdrav razum? pa za 990 (1000) den + DDV imam telefonija, televizija i internet
   
 13. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  231
  56
  15 Јули 2008

  da imas kade sto ima telekom kabli ...ili kabelski operator no kade sto nema ...lujgeto ke platat i po 2000 posto osvem wadsl od eks kosmofon(one) i sega 3G od mobilnive operatori.. nema drug internet ....a znaeme za wadsl...kako bese ....! a 3G e preskap inema pokritie sekade.
  inaku ponudite na neotel im se stari pa naskoro ke ima novi podobri ..kolku sto razbrav ...nee reklama ova : ) )
   
 14. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  876
  333
  28 oктомври 2007
  Tocno e deka ima novi ponudi no za zal polosi od starite:
  http://www.neotel.com.mk/service.aspx?service=w1wcmDYOq84=
  http://www.neotel.com.mk/service.aspx?service=w1wcmDYOq84=
  Mislev deka samo NoNet se bez lekarsko uverenie no izgleda deka ovie ke gi nadminat.
   
 15. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  650
  2 Април 2008
  овде изгледа ги рекламираме фирмите ,секоја реклама се плаќа.

  телефон(200мин гратис)+интернет(15 гб)+аналогна кабелска=1200 денари.
   
 16. vlatko175

  vlatko175
  Gaining Experience

  271
  105
  15 Јули 2008
 17. Јован

  Јован
  Intern

  253
  10
  20 Април 2010
  Земи си на он.нет дуо екстриме
   

Сподели

Вчитување...