Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорака за Графичка

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.082
4.081
Скопје
hackitfree.github.io
Здраво , треба ми графичка карта половна до 4000 ден
еве мој спецификации
Погледнете го атачментот 120852
@gOJDO

Поевтино здравје...
Не се мисли дур има..
 

Rejzerot

Practice makes perfect
19 мај 2022
584
1.006
Скопје
Здраво , треба ми графичка карта половна до 4000 ден
еве мој спецификации
Погледнете го атачментот 120852
@gOJDO

Поевтино здравје...
Не се мисли дур има..
3) XFX RX580 4GB GTS Black = 4200 денари
 

PC_GAMER

Gaining Experience
16 јуни 2017
428
356
Некоја 580-ка гледај ако имаш убаво напојување или RX570 докај 3000 денари макс
@XGeorge27 се извинувам за оф топиков. Се согласувам со останатите. Во моментов Гојдо има одлични понуди.

Дали 570/580 може да се вози без проблем со cooler master 500w bronze?
 

Goran27

On your way to fame
5 јануари 2014
461
551
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
sekako deka mozi
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.082
4.081
Скопје
hackitfree.github.io

Godlike

On your way to fame
11 октомври 2014
764
877
Монитор 144хз имаш, земи ја RX580 и понатака ако имаш пари земи си уште еден 8gb рам за да имаш dual channel.
Напојувањето што го имаш е доволно за RX580.
 

XGeorge27

Gaining Experience
13 декември 2018
85
74
www.youtube.com
Монитор 144хз имаш, земи ја RX580 и понатака ако имаш пари земи си уште еден 8gb рам за да имаш dual channel.
Напојувањето што го имаш е доволно за RX580.
Да да обавезно доваѓа и 8GB рам
Мислењето е автоматски споено:

Фала дечки ќе разгледам по форумо
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.082
4.081
Скопје
hackitfree.github.io
Да да обавезно доваѓа и 8GB рам
Мислењето е автоматски споено:

Фала дечки ќе разгледам по форумо
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.555
3.148
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
INNO3D RTX 2060 SUPER
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10

XGeorge27

Gaining Experience
13 декември 2018
85
74
www.youtube.com
Го земав ова, чим се упали хахахха нема маќи не планирам да апгрејднувам наредните 3 год 4 за CS:GO ќе го биде :) :)
Фала на сите
 

XGeorge27

Gaining Experience
13 декември 2018
85
74
www.youtube.com
Нека стое тука на некој можеби ќе помогне оти дечкото исто така продава и други компоненти не само напојувања , дечкото со гаранција ми праќа дека напојувањето е океј нели на збор колку толку веруваш - дека ако не го бива ќе го врне или не ти знам шо , пушти ми расипано напојување (ама он со изговор лошо си поврзал и најако од се не е компатибилна со матичната) е сеа веќе кога темата беше повразана за графичката објавувам го тука оти не најдех слична тема за вакви случаеви па не ми е до 35 евра тие не се алал пари така да од ново нема поарно ама тоа е живи здрави еве го дечкото (Џабе брише огласи) - (на некој ако му треба ова напојување се работи за Corsair CX 650m нека ми пише порака ќе го дадам така ) - криво ми е само за ССД и Хардиско шо ми изгоре :) :D


1673721794007.png
 

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
391
375
Битола
Нека стое тука на некој можеби ќе помогне оти дечкото исто така продава и други компоненти не само напојувања , дечкото со гаранција ми праќа дека напојувањето е океј нели на збор колку толку веруваш - дека ако не го бива ќе го врне или не ти знам шо , пушти ми расипано напојување (ама он со изговор лошо си поврзал и најако од се не е компатибилна со матичната) е сеа веќе кога темата беше повразана за графичката објавувам го тука оти не најдех слична тема за вакви случаеви па не ми е до 35 евра тие не се алал пари така да од ново нема поарно ама тоа е живи здрави еве го дечкото (Џабе брише огласи) - (на некој ако му треба ова напојување се работи за Corsair CX 650m нека ми пише порака ќе го дадам така ) - криво ми е само за ССД и Хардиско шо ми изгоре :) :D


Погледнете го атачментот 121240
Добро е што не ја купи таа матичната TUF Z390 , па 200е ја продава :) ! И 200е да ти отидеа, има секакви превари што прават.
 

Joco Ilievski

Gaining Experience
24 август 2011
401
379
Тетово, Јегуновце
Joco Ilievski's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x / Wraith Prism
Motherboard
Aorus B450 Pro
Storage
Samsung EVO 850 250GB / WD500GB HDD
PSU
Sharkoon SilentStorm Icewind Black 80 Bronze Plus 750W
RAM
Kingston 16GB 3000Mhz
Video card
Gigabyte GTX 1050TI
Case
SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
Benq Zowie EC1-A
Keyboard
Sharkoon Skiller Pro+
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 10 Pro
Здраво друштво,
да не отворам нова тема, ќе продужим у оваа...
Имам у план здравје нареден месец да земам графичка за компјутеров ако не се избаксузира нешто :ROFLMAO:, ама не знам дали би било подобро да земем амд графичка, или нвидиа.

Компјутерот е овој:
матична: B450 Aorus Pro
процесор: Ryzen 7 2700x
рам: 1х16гб hyperx cl16 3000mhz (планирам да го тргнем и тој и да земем кит од два стика 2х16 гб)
напајање: 750вати
графичка: Gigabyte 1050ti OC
ОС: винсоус 11ка што се бутира од Samsung 980 Pro 500GB

Се мислам меѓу овие две графички:
АМД
НВИДИА
Компјутерот ми е бел, па затоа ги избрав овие две пошто се бели
Дали амд графичката би работела подобро пошто имам амд процесор? Дали и е подобра графичка освен тоа што има појќе врам?
Секој совет е добредојден, фала ви! :D
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
251
248
www.youtube.com
Здраво друштво,
да не отворам нова тема, ќе продужим у оваа...
Имам у план здравје нареден месец да земам графичка за компјутеров ако не се избаксузира нешто :ROFLMAO:, ама не знам дали би било подобро да земем амд графичка, или нвидиа.

Компјутерот е овој:
матична: B450 Aorus Pro
процесор: Ryzen 7 2700x
рам: 1х16гб hyperx cl16 3000mhz (планирам да го тргнем и тој и да земем кит од два стика 2х16 гб)
напајање: 750вати
графичка: Gigabyte 1050ti OC
ОС: винсоус 11ка што се бутира од Samsung 980 Pro 500GB

Се мислам меѓу овие две графички:
АМД
НВИДИА
Компјутерот ми е бел, па затоа ги избрав овие две пошто се бели
Дали амд графичката би работела подобро пошто имам амд процесор? Дали и е подобра графичка освен тоа што има појќе врам?
Секој совет е добредојден, фала ви!
Ако се мислиш помеѓу овие две да сум на твое место јас би одел со 4060 ti :)
 

Joco Ilievski

Gaining Experience
24 август 2011
401
379
Тетово, Јегуновце
Joco Ilievski's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x / Wraith Prism
Motherboard
Aorus B450 Pro
Storage
Samsung EVO 850 250GB / WD500GB HDD
PSU
Sharkoon SilentStorm Icewind Black 80 Bronze Plus 750W
RAM
Kingston 16GB 3000Mhz
Video card
Gigabyte GTX 1050TI
Case
SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
Benq Zowie EC1-A
Keyboard
Sharkoon Skiller Pro+
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 10 Pro

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
251
248
www.youtube.com
Ако може образложение, зашто? :D
Постабилни се НВИДИА со драјвери али сега гледав перформанс тест на графичките и 7700xt дава подобри перформанси така да и да а земаш 7700 нема да згрешиш :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.502
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно