Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорака за гејмпад

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.348
12.577
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Здраво другари,

Синов користеше Genius MaxFire Blaze 5 со години:


Жичан, ептен ефтин, а презадоволен. Нешто се закрши и сега не можеме да најдеме соодветен.

Ај ако може препорака за нешто слично и бар толку добро. Жичан и исклучиво му е за на компјутер. Не сака ваерлес заради батеријата. А и не му ни треба.

Благодарам
 

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
10.953
17.851
Здраво другари,

Синов користеше Genius MaxFire Blaze 5 со години:


Жичан, ептен ефтин, а презадоволен. Нешто се закрши и сега не можеме да најдеме соодветен.

Ај ако може препорака за нешто слично и бар толку добро. Жичан и исклучиво му е за на компјутер. Не сака ваерлес заради батеријата. А и не му ни треба.

Благодарам

Ќе му се изнаигра

Овој заради цената и брендот. Имаш и за 500 денари ама овој од „лично“ искуство (синот)


[edit]
Или пак ако имаш некој во странство или ако сакаш да го порачаш овој:

Со HAL сензори. Што ќе рече дека не користи обични потенциометри туку бесконтактни (со магнет)
Нема дрифт, нема расипување, нема ништо. Практично бесмртен контролер
 
Последна промена:

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.348
12.577
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Благодарам. Ќе го земеме логитекот.
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.348
12.577
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Го купивме логитекот. Се гледа дека е квалитетна направија. Малку само ќе треба да се навикне зашто копчињата се лабави и штракаат т.е. се слуша кога се користи. Сигурен сум долго ќе го служи.

Ја оставам темава отворена ако некој налета на Genuis MaxFire Blaze 5 некаде по продавнициве да пише. Веднаш го купувам зашто ете сентиментални сме по него. Не дека е нешто посебно. Ама многу играње се помина со него и на драго срце ќе купам повторно.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.295
6.409
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home

toshex

the fool
18 септември 2013
6.381
7.960
Мелмак
Не, ако некој друг чита за во иднина едини контролери кои треба да ги разгледувате се GULIKIT и тоа неприкословено:

Го имам овој и топло препорачувам, сите можни функции ги има (од макроа до компатибилност со сите можни конзоли), плус има магнетни стикови, чита амибо, симлес интеграција со свич итн итн итн.


А ова е валјда најнов модел со такви дугмиња/падови позади:


Со овој адаптер за ПЦ играте на ПЦ и така.


Е сеа ќе си почекате за да стигне ама нема бољи контролер на пазарот моментално.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.295
6.409
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Не, ако некој друг чита за во иднина едини контролери кои треба да ги разгледувате се GULIKIT и тоа неприкословено:

Го имам овој и топло препорачувам, сите можни функции ги има (од макроа до компатибилност со сите можни конзоли), плус има магнетни стикови, чита амибо, симлес интеграција со свич итн итн итн.


А ова е валјда најнов модел со такви дугмиња/падови позади:


Со овој адаптер за ПЦ играте на ПЦ и така.


Е сеа ќе си почекате за да стигне ама нема бољи контролер на пазарот моментално.
Овие се дупло поскапи, плус адаптер, плус испорака, за играње само на PC нема логика.
 

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
10.953
17.851
Погоре ставив линк за џојстик со HAL сензори.
Устав и преамбула за обичните џојстици со потенциометри.

Трајност неограничена, прецизност неприкосновена, дрифт непостоечки.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.351
7.202
Скопје
www.facebook.com
Погоре ставив линк за џојстик со HAL сензори.
Устав и преамбула за обичните џојстици со потенциометри.

Трајност неограничена, прецизност неприкосновена, дрифт непостоечки.
Кај го има кај нас?
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.381
7.960
Мелмак
Погоре ставив линк за џојстик со HAL сензори.
Устав и преамбула за обичните џојстици со потенциометри.

Трајност неограничена, прецизност неприкосновена, дрифт непостоечки.

Гуликит ги измисли сензориве до ден денес сите користат гуликит стикови внатре вакви џојстици шо се.

Има на пример и од веќе многу познати брендови ко мислам овој 8bitdo беше шо пак се со гуликит внатре:

 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно