1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за гаминг лаптоп 60-70к

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од Speedster, 15 Април 2020.

 1. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  401
  408
  1 Јануари 2016
  Машко
  Ми треба препорака за гаминг лаптоп до 60-70к по можност да е 17.3 инч ама не е пресудно .
   
  На Fredy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  868
  760
  27 Април 2010
  Машко
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  216
  160
  18 Септември 2013
 4. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  401
  408
  1 Јануари 2016
  Машко
 5. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  868
  760
  27 Април 2010
  Машко
  Сакам да кажам дека солидна конфигурација е и не би се исплатило да купуваш на ново ако не е нешто драстично појако од овој што е огласен.
  Плус со остатокот парички можеш да си земеш да појачаш рам,ссд,нвме завиcно што планираш.
  Околу цената што ја нема е дека бара проценка, али ти најубаво директно приватно пораче и директно договарање па да не стигне ни до проценката :)
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...