• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Препорака за евтини безжични слушалки

Justice for All

Gaining Experience
10 септември 2010
316
187
Дајте препорака за слушалки за мајка ми. Збори на телефон многу и не сакам да се зрачи, па сакам да и купам еден пар.
Значи не треба ништо басови и сл. само за зборење ќе бидат.
Од тоа што разгледав малку овие беа најефтини. Ги бива?
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
745
1.990
Зависи што значи тоа "многу збори", на овие држи батерија 5ч. Јас на мојата не би ѝ дала обврска плус да полни слушалки секој ден или секој втор ден.

Дополнително, ќе извади левата, нема да знае кај ја оставила десната, општи хаос ќе биде со неа :)

Јас би ѝ зела нешто вакво https://www.anhoch.com/product/599268885/earphones-jbl-t125bt-bluetooth-wmicrophone-white
 

Justice for All

Gaining Experience
10 септември 2010
316
187
Зависи што значи тоа "многу збори", на овие држи батерија 5ч. Јас на мојата не би ѝ дала обврска плус да полни слушалки секој ден или секој втор ден.

Дополнително, ќе извади левата, нема да знае кај ја оставила десната, општи хаос ќе биде со неа :)

Јас би ѝ зела нешто вакво https://www.anhoch.com/product/599268885/earphones-jbl-t125bt-bluetooth-wmicrophone-white
Нема шанси да изгуби. Мајка ми е многу пажљива.

Ќе и стигнат 5 саати мислам. На работа збори. После дома не толку.
 

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
372
362
Скопје
Види овие од Xiaomi ми фаќаат око и не се скапи, ако некој ги има нека каже од искуство.


Едит: касно видов истите си ги пишал во првиот пост, извини
 

DaniDaniel

Gaining Experience
5 јуни 2020
51
90
Не знам дали е до мене, ама мене дизајнов (in ear со гумичкиве) ми е многу неудобен, особено за подолго користење.

И баш ради ова јас барав класичен earphones дизајн. Се одлучив за Huawei Freebuds 4 али не се баш ефтини.
Од тоа што разгледував тогаш поефтина алтернатива ми беа овие


Али читав дека квалитетот на звук не е баш идеален, а примарно за музика ми беа.
Тебе можеби повеќе ќе ти бркаат работа.
 

mihovkris

Баниран/a
1 јуни 2016
2.575
2.079
Неготино
Дечки, препорака за асални bluetooth слушалки до кај 100 евра? Претпочитам да се true wireless нели и да држат бар 3 - 4 саати батерија.
Имам дома Razer Hammerhead True Wireless ама коа не стојат во уво .. џабе.
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
296
596
Позади тебе
Дечки, препорака за асални bluetooth слушалки до кај 100 евра? Претпочитам да се true wireless нели и да држат бар 3 - 4 саати батерија.
Имам дома Razer Hammerhead True Wireless ама коа не стојат во уво .. џабе.
Последен пат кога барав памтам дека најдобри беа Huawei Freebuds 4i, ги имаш во анхоч 3,590. Плус ако лапнеш -15% за 3к слушалките се ненормално добри. 10 часа континуиран плејбек со исклучен ANC, со вклучен моја претпоставка 5 часа. Не ти требаат од 100 евра покрај овие.
 
Последна промена:

TouchIT

Gaining Experience
9 јули 2018
708
490
Последен пат кога барав памтам дека најдобри беа Huawei Freebuds 4i, ги имаш во анхоч 3,590. Плус ако лапнеш -15% за 3к слушалките се ненормално добри.
+ 1 Екстра се Huawei-то јас сум презадоволен од нив.
 

noc32

Gaining Experience
21 март 2016
141
86
Дечки, препорака за асални bluetooth слушалки до кај 100 евра? Претпочитам да се true wireless нели и да држат бар 3 - 4 саати батерија.
Имам дома Razer Hammerhead True Wireless ама коа не стојат во уво .. џабе.
Mpow. Имам три пара од нив и само пофални зборови. Јас кога нарачував, имаа шипинг опција директно од сајтот ама мислам дека повеќе не. Сепак имаат официјални ebay & aliexpress продавници. Е сега, треба да ги чекаш да стигнат :)
 

Justice for All

Gaining Experience
10 септември 2010
316
187
Абе ок се, и јас имам такви моментално. Ама ти кажувам, за мајка ми се, за муабет праење. Така да, зашто би давал 3 пати повеќе пари?
Redmi Buds 3 Lite се 1300 денари. Баш денеска сакав да ги купам, немаа на лагер.

Башка ако сакаш дил, баш ми објаснуваше човекот, секоја среда даваат нешто вака
2 за цената на 1.
 

mihovkris

Баниран/a
1 јуни 2016
2.575
2.079
Неготино
Хуавеи изгледаат добри. Имам Redmi airdots 2 (знам дека се постари и поинакви но сепак ..) океј ми се, ама не е тоа што го сакам. Плус не држат доволно батерија.
Прифаќам и други предлози, само морам да напоменам дека мора да се in-ear.
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.154
1.325
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 8GB 1600Mhz Single-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Micfosoft IntelliMouse Optical 1.1 Black
OS
macOS Sierra - 10.12.1
Soundcore
Mpow
Soundpeats

Ovie brendovi razglej na ali
Ako ti e za lokalno so i da kupis nema da e niso posebno i ke go preplatis

Huaweiot gi falat ja licno ne sum gi koristel
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.107
735
имаш на фб рекламират 390+130 ефтини а имаат ок звук

после 1-2 пука пластиката ама со лепак двокомпонентен се лепи и е камен

така да тоа тие најефтино со релативно добар звук
 

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
2.076
2.861
Scarbir.com имаш супер рецензии. Јас ги имам QCY T13, дамата Edifier X3. Двајцата презадоволни. За муабет T13 се подобри.
 

mihovkris

Баниран/a
1 јуни 2016
2.575
2.079
Неготино
Дечки, ви благодарам на сите за предлозите, но на крај за жал не ве послушав :( не ми се лутете.

Барајќи по eBay/Али, налетав на анкер, па си ги порачав :D ќе видиме кога ќе стигнат.
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.154
1.325
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 8GB 1600Mhz Single-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Micfosoft IntelliMouse Optical 1.1 Black
OS
macOS Sierra - 10.12.1
Дечки, ви благодарам на сите за предлозите, но на крај за жал не ве послушав :( не ми се лутете.

Барајќи по eBay/Али, налетав на анкер, па си ги порачав :D ќе видиме кога ќе стигнат.
Не си згрешил со Anker. Ја ги иам Anker Soundcore Life Q30, 80% од вредноста на нешо као Sony wh-1000xm4 за 30% од цената.
 

mihovkris

Баниран/a
1 јуни 2016
2.575
2.079
Неготино
Стигнаа анкеројните, може да кажам едни од подобрите слушалки кои ги имам. Порачани од официјална Анкер продавница, стигнаа во огромен bubble wrap, ми се јавија до пошта да ги подигнам бидејќи пакетот беше голем и не можеше да го донесе поштарот :D
Стигнаа со полна кутија а слушалките 90% полни. Пробани на телефон, предобри се. Покасно ќе се пробаат и на компјутер.
297801937_553964269745681_5282978541460950678_n.jpg
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
4.780
4.623
Земав Redmi Buds 3 Lite и многу ми се допаднаа. Не слушам музика на нив, повеќе ми се за незамарање со кабли при слушање на говор. Искрено многу сум задоволен.
1. Се доволно ефтини за да не се секирам
2. Имаат 3 силиконски димензии, за да си најдам точна димензија
3. Со најмалата димензија можам да спијам со нив
4. Батеријата е супер
5. Можам да ги користам по една, како што најчесто ми треба
6. Левата стои супер и во десно уво и обратно
7. Ако е упален блутутот на телефонот само вадиш од паковка и во уво и си се поврзува сам и прекинува звучникот продолжува слушалката
8. Ако ја вратиш слушалката во паковка паузира телефонот и можеш да си продолжиш со спиење без да го пипнеш

Се на се, многу културни безжични слушалки за вршење работа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.408
Мислења
900.218
Членови
32.119
Огласи
503
Најнов член
CilCil
На врв Дно