1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препoрaкa зa earphones

Дискусија во форумот 'Додатоци' започната од Enigma, 25 Мај 2017.

 1. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,080
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Препoрaкa зa сoлидни earphones кoиштo не се скaпи, oднoснo вредaт дoстa зa ценaтa зa кoјa штo се прoдaвaaт. Блaгoдaрaм oднaпред.
   
 2. P.Overdrive

  P.Overdrive
  Gaining Experience

  448
  488
  23 Јуни 2010
  KZ ZS3 за одличен звук и максимална звучна изолација. Вреди секој цент потрошен на нив.
   
  Lokvan, masterwu и на Enigma им се допаѓа ова.
 3. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,080
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Влегувaaт вo буџет и се тoa, aмa ствaрнo немaм трпение дa чекaм. Кaј нaс немa ли нештo сoлиднo? Дa се рaзбереме, не бaрaм кoјзнaе штo, декa всушнoст и не се рaзбирaм вo aудиoфилски рaбoти ниту пaк сум aудиoфил или кaкo и дa се викa. Сoсем дoвoлнo ми е дa вaдaт чист звук и дa не се рaсипaт зa месец денa.
   
 4. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  522
  396
  11 Февруари 2016
  Машко
  Дали ги имаш пробано на аудио книги?
   
 5. P.Overdrive

  P.Overdrive
  Gaining Experience

  448
  488
  23 Јуни 2010
  Ги користам за се` - филмови, музика, книги - и на компјутер, и на телефон (LG G2). Имам ислушано неколку аудио книги без било каков проблем во теретана со гласна музика.
   
  На masterwu му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  939
  1,280
  25 oктомври 2012
  Машко
  Провери ја темава имаш повеќе препораки за истата работа што ја бараш. @Enigma наведи буџет, прво што ми текнува за солидни слушалки а ги има тука се Xiaomi Piston во hi.mk.
  И од мене +1 за KZ ZS3.
   
 7. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,080
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Кoлку чинaт тие?
   
 8. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  939
  1,280
  25 oктомври 2012
  Машко
  Не знам точно, има различни модели, Mi Pistons 4 или hybrid моделот би требало околу 1500 ден. Јави се и прашај или пиши му на @the_maker.
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,080
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  А немa нештo дo кaј 8-900 вo aнхoч, сетек? Декa сaкaм oдмa дa ги земaм.
   
 10. Tegla

  Tegla
  Gaining Experience

  196
  357
  19 Јуни 2014
  Машко
 11. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,080
  504
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
 12. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,571
  3,561
  12 Јануари 2016
  Машко
  Две недели бргу поминуваат, а овде ни за 3 пати повеќе пари нема да најдеш подобри слушалки. Поудобни и робусни за скојдневна употреба најверојатно нема да најдеш ни за многу пати поскапо.

  Направи си услуга и нарачај си ги - и тoa KZ АTE нaместо KZ ZS3. Доволно се евтини за потоа да можеш да продолжиш да бидеш нестрплив, и одовде да купиш некои осетно поскапи слушалки кои по 2 недели нема да ги користиш, затоа што нема да сакаш кога еднаш ќе ги слушнеш KZ АTE. :)  Имаат V-shaped sound, што не смета за вокали - напротив. Воопшто не се лоши ни за музика ни за аудиокниги, ама тоа кажано - KZ АTE се подобри. Исто ги имаш во Геарбест.
  ZS3 се спортски модел, на секое ставање на уши треба да ја обликуваш жицата до ушите. И на седење пак знае да испадне од уши, пошто генерално ZS3 се наменети за носење при џогинг, планинарење, итн физички активности.
  Кабелот додуша е променлив, се става на џек во слушалките, и можеш да го смениш. Само што нов таков кабел е нов издаток, а KZ АTE да повторам - имаат подобар звук, посебно подобри се за вокали.

  Друг совет е да ги замениш силиконските со врвчиња од мемори пена, прави подобра изолација што е важно за слушање аудиокниги.
   
  P.Overdrive, mviktors, masterwu и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  522
  396
  11 Февруари 2016
  Машко
  Фала ти за екстра одговорот, но за малку закасна :) ги порачав ZS3 пред два саати. Набрзина изгуглав компарации меѓу АТЕ и ZS3, поголем број коментари беа за ZS3, и ајде реков. Мада, секако не се нешто скапи, ако не ми одговараат ќе ги нарачам и АТЕ :)
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,571
  3,561
  12 Јануари 2016
  Машко
  Како што кажа, не се скапи а имаат различна примена. Едните се за внатре а другите за надвор. :)
   
  На masterwu му/ѝ се допаѓа ова.
 15. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Ги има овие:
  Mi In-Ear Headphones Pro

  Цена 1400 ден со ддв мислам
   

Сподели

Вчитување...